Tanie ogrzewanie domu – rozsądne kroki

Najlepiej jest na początku we wzorowy sposób ocieplić dom, bo akuratna warstwa jeśli chodzi o izolację to podstawa. Nie chodzi tu jedynie o grubość materiałów izolujących, ale głównie o to by pokrywały one wszystkie zewnętrzne ściany. Bez akuratnego ocieplenia nawet najbardziej oszczędny piec nie będzie tym dostatecznie oszczędnym. Dlatego na tanie ogrzewanie domu składa się bardzo wiele czynników. Kolejnym z tych bardzo ważnych jest rodzaj pieca, czyli piec z drugą komorą spalania, bo takowe nawet o te czterdzieści procent wydajniej spalają drewniane klocki, brykiet i węgiel od kozy kominka znajdującej się w centrum domu. To rozwiązanie ma rzecz jasna urok, ale nie jest wybitnie oszczędne, jeśli chodzi o sposób spalania. Z tej właśnie przyczyny w domu musi znajdować się spory piec z drugą komorą spalania, a koza wykonana ze stali kotłowej w grafitowym kolorze, powinna być upiększeniem na wizyty gości i na święta.

Rozsądnym i drugim rozwiązaniem jest piec na pellet, którego to nie każdy może sobie zakupić, ale jest to też rozwiązanie wygodniejsze, bo nie trzeba rąbać drzewa lub kupować węgla tonami. Wystarczy jedynie zamówić pellet, który jest lżejszy od węgla i zazwyczaj spala się go mniej w domu we wzorowy sposób ocieplonym. Tego typu oszczędnościowa rewolucja nie ominęła pieca na gaz, którego kluczowe elementy wyglądają nieco inaczej niż te kilkanaście lat temu. Obecnie gazem nie podgrzewa się wielkiego kotła z wodą, bo tego typu kombinacja jest drogą. Dlatego piece te zamiast kotłów mają jakieś systemy składające się z rurek, w których to woda ogrzewa się szybciej i co najważniejsza taniej. Można też ogrzewać dom za pomocą elektryczności, bo obecne grzejniki elektryczne wypadają bardzo dobrze, chodzi tu głównie o to, że do wykonania tej samej pracy zużywają mniej energii elektrycznej niż starsze konstrukcje. No i nie muszą być zasilanymi z sieci, bo w obecnych czasach można mieć własną niewielką elektrownię słoneczną lub wiatrową.

Z tych dwóch typów małe przydomowe elektrownie wiatrowe są lepszym rozwiązaniem tam gdzie zima oznacza krótsze dni. Najlepiej stawia je się na wzniesieniach lub też i tam gdzie drzewa rosną pod kątem. No bo w lokalizacjach tego typu akuratna turbina wiatrowa wytworzy dostatecznie dużo energii elektrycznej do ogrzania sporego domu jednorodzinnego.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.