Test na ojcostwo można wykonać w czasie ciąży?

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Od dawna wiadomo, że każda z przyszłych mam przeżywa ten szczególny okres w inny, zwykle wyjątkowy sposób. Co więcej wiele pań nie może się doczekać momentu rozwiązania, podobnie zresztą, jak i ojcowie.

Wyjątkowe przypadki zdarzają się jednak także w tym segmencie działań. Mamy tutaj do czynienia z czymś co jest określone po prostu brakiem możliwości ustalenia ojcostwa. Można to jednak wykonać zarówno po urodzeniu dziecka, jak i w czasie ciąży. Każda metoda jest dobra, ale trzeba mieć świadomość, że nie może ona nikomu szkodzić. Standardowo testy na ojcostwo wykonuje się po urodzeniu dziecka, wtedy zarówno od maluszka, jak i domniemanego ojca pobiera się wymaz z wewnętrznej strony policzka.  Od niedawana pacjenci mogą skorzystać z usługi zwanej „ojcostwem prenatalnym” czyli ustalić ojcostwo jeszcze w czasie ciąży. Dostępne są dwie metody. Pierwsza z nich polega na pobraniu płynu owodniowego od płodu, który zbiera się przy okazji wykonywania diagnostycznych badań prenatalnych. Natomiast druga metoda, która jest nowoczesna jest w 100% bezpieczna dla wszystkich osób badanych, ponieważ do testu pobiera się krew matki i ojca.

Badania ojcostwa można zatem wykonać zarówno po narodzeniu dziecka, jak i w czasie ciąży. Na rynku od niedawana dostępna jest w/w innowacyjna metoda, gdzie test na ojcostwo w czasie ciąży. Jedyny minus tej metody to cena, która jest o wiele wyższa niż w przypadku testu na ojcostwo po urodzeniu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.