Transfer Innowacji Dolny Śląsk

1198416_98477822Dolnośląski Ośrodek Transferu Wiedzy i Technologii (DOTWIT) jest miejscem współpracy nauki z biznesem. Umożliwia on nawiązywanie kontaktu między przedsiębiorcami, którzy chcieliby zdobyć wiedzę i technologie pochodzące z uczelni oraz naukowcami, szukającymi kontaktu z biznesem. Współpracę taką umożliwia transfer innowacji dolny śląsk, który oferuje bezpłatny udział w korzystaniu z usług.

DOTWIT tworzą Partnerzy projektu „Stawiam na innowacje! Skuteczny transfer wiedzy i technologii z uczelni do przedsiębiorstw. W jego ramach jednostki badawcze, jednostki samorządu terytorialnego, parki technologiczne oraz przemysłowe mogą otrzymać wiedzę oraz współtworzyć platformę współpracy między nauką a biznesem. Projekt ma stworzyć transfer innowacji dolny śląsk. Jego główne założenie, to rozwój innowacyjności i konkurencyjności regionu Dolnego Śląska.

W ramach programu pracownicy naukowi mogą umieścić swoją ofertę w Bazie Ofert Innowacyjnych i nawiązać kontakt z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą. Otrzymają również pomoc w zakresie transferu wiedzy i technologii do biznesu. Oferta ta jest skierowana do przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców, realizujących Dolnośląską Strategię Innowacji lub zainteresowanych takim zagadnieniem, jak transfer innowacji dolny śląsk. Decydując się na udział w programie, przedsiębiorca otrzyma profesjonalną pomoc w zakresie pozyskania i wdrożenia wyników prac rozwojowych, przegląd ofert technologicznych, audyt technologiczny, pozwalający na kompleksową ocenę funkcjonowania przedsiębiorstwa z punktu widzenia jej rozwoju i wzmocnienia jej pozycji konkurencyjnej. Przede wszystkim jednak udział w projekcie wiąże się z rozwojem innowacyjności w firmie, a także zapewnia pomoc w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej tak, aby zwiększyć konkurencyjność i z powodzeniem wdrożyć nowy model pracy.

Jeśli interesuje Cię transfer innowacji dolny śląsk i chcesz wziąć udział w projekcie, usprawniającym współpracę między przedsiębiorcami i uczelniami w tym zakresie, zarejestruj się na stronie dotwit.pl i dołącz do strefy przedsiębiorcy lub do strefy naukowca, aby móc bezpłatnie korzystać z możliwości, jakie oferuje DOTWIT. Zapewniamy bezpłatny dostęp do informacji niezbędnych do nawiązania pierwszego kontaktu. Służymy także pomocą w procesie transferu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.