Czy trawnik z rolki to dobre rozwiązanie?

Trawnik z rolki

Zakładanie i pielęgnowanie ogrodu staje się coraz popularniejszym hobby. Nic w tym dziwnego, skoro jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ruch na świeżym powietrzu jest korzystny dla zdrowia, a popołudniami i wieczorami można odpocząć w pięknie zaaranżowanym i zadbanym ogrodzie. Jest to jednak zajęcie bardzo czasochłonne, a na efekty trzeba niejednokrotnie długo czekać.

Zakładanie tradycyjnego trawnika

Tak jest zwłaszcza w przypadku trawnika, a w każdym ogrodzie musi się znaleźć choć skrawek zielonej murawy. Niestety, samodzielne zakładanie trawnika wymaga cierpliwości i sporego nakładu pracy, a także niemałej wiedzy. Trzeba bowiem nie tylko przygotować podłoże, ale także dobrać odpowiednie gatunki traw, starannie pielęgnować zasiew, a potem systematycznie podlewać, nawozić i kosić. A to oznacza, że od momentu rozpoczęcia prac do chwili, gdy będzie można swobodnie spacerować po trawniku, mija kilkanaście tygodni.

Trawnik z rolki

W tej sytuacji wprost wymarzoną alternatywą jest trawnik z rolki. To rozwiązanie naprawdę proste i uniwersalne, skracające czas oczekiwania na korzystanie z trawnika do kilku tygodni (zwykle poniżej miesiąca). Jak sama nazwa wskazuje, jest to gotowa darń wraz z cienką warstwą podłoża, zwinięta w duże rolki. Producent trawy odpowiedzialny jest za początkowe etapy zakładania trawnika, a klient otrzymuje trawę już dojrzałą i ukształtowaną, a także znacznie odporniejszą niż młode rośliny.

Układanie darni rolowanej

Trawę z rolki można ułożyć samemu, zwłaszcza na terenie o niewielkiej powierzchni. Oczywiście podłoże w tym przypadku także musi odpowiednio przygotowane. Szczególnie ważne jest zwłaszcza idealne wyrównanie terenu i usunięcie kamieni, by darń jak najlepiej przylegała do podłoża. O sposób przygotowania podłoża i nakładania darni najlepiej zapytać producenta trawy. Nie należy zapomnieć o obfitym podlewaniu. Ryzyko, że trawa się nie przyjmie, jest naprawdę minimalne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.