Tworzenie aplikacji mobilnych dla firmy

Trudno jednoznacznie powiedzieć, ile osób w Polsce korzysta z urządzeń mobilnych. Wiele zależy od tego, jaki przedział wiekowy będzie wzięty pod uwagę, czy smartfona lub tablet ma się w domu czy pracy. Jednak jedno nie ulega wątpliwości – rynek mobile rośnie w siłę i wskaźnik korzystania ze wspomnianych urządzeń. A to oznacza wyzwanie dla firm, które muszą sprostać coraz to nowszym oczekiwaniom i potrzebom klientów. Między innymi stąd wynika wzrost popularności usługi, jaką jest tworzenie aplikacji mobilnych.

Aplikacje mobilne – po co?

Pionierami w dziedzinie aplikacji mobilnych były banki i teraz niemal każdy oferuje klientom takie rozwiązanie. Ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by każda firma miała choć jedną aplikację dedykowaną. Technologie mobilne wyniosły interakcje z klientem na zupełnie nowy poziom, do którego trzeba się dostosować. Aplikacja może prezentować ofertę firmy lub jej wnętrze, umożliwiać zalogowanie się na konto, dokonywanie zakupów, a także dostarczać rozrywki. Wszystko zależy od profilu przedsiębiorstwa i sposobu jego komunikacji z odbiorcami produktów czy usług.

Tworzenie aplikacji mobilnych

Projektowaniem aplikacji mobilnych zajmują się wyspecjalizowane w tym kierunku firmy. Aplikację nie wystarczy bowiem tylko napisać (bo tak naprawdę jest to oprogramowanie), ale także ją wdrożyć. Jeżeli ktoś nie wie, jaka aplikacja jest mu potrzebna, nie musi się obawiać. Profesjonaliści na pewno udzielą fachowej porady. Zaznaczyć tu trzeba, że istnieją także aplikacje tworzone na wewnętrzne potrzeby firmy – np. celem dostępu do jakichś zasobów lub do kontaktowania się z pracownikami.

Rodzaje aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne można podzielić według różnych kryteriów, ale jednym z najistotniejszych jest rodzaj systemu operacyjnego na urządzeniu mobilnym. Tworzenie aplikacji na Android jest najpopularniejsze, bo i najpopularniejszy jest ten system, działający na większości smartfonów i tabletów. Z kolei aplikacje na iOS są nieco bardziej niszowe. Jednak zamawiając aplikację dla firmy trzeba poprosić o obydwie wersje, by żadna grupa klientów nie czuła się w żaden sposób dyskryminowana.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.