Jak ubrać się na wesele?

Kreacja na ważne okazje to spore wyzwanie dla wielu kobiet. Szansa, aby elegancko się ubrać i zaprezentować się jeszcze lepiej niż zazwyczaj. Taką wyjątkową okazją jest oczywiście ślub . Należy jednak pamiętać, iż pod niektórymi względami rządzi się ono swoimi prawami. Są rzeczy, jakich na ten dzień nie należy wkładać.

Nie każda z nas ma świadomość tego, że przede wszystkim nie wolno na ową uroczystość zakładać koloru czarnego. Ta barwa przywodzi na myśl uroczystość pogrzebową i uważa się, iż może ściągnąć na młode małżeństwo coś złego. Jeśli nawet nie wierzysz w przesądy, należy brać pod uwagę, iż inni bywają mniej przyziemni. Po cóż ich straszyć i wystawiać się na plotki?

Kolejnym niewskazanym kolorem jest biel. Jest to kolor zarezerwowany jedynie dla panny młodej. Jeśli nie masz zamiaru zostać posądzana o niestosowne ubranie się, musisz jej unikać. Jest bardzo wiele innych atrakcyjnych tonacji.

Kolejne wskazówki są już bardziej standardowe. Prawdopodobnie główna uroczystość będzie mieć miejsce w kościele bądź w urzędzie stanu cywilnego. Winnaś uwzględnić to, że są to miejsca wymagające pewnej zachowawczości, jeżeli chodzi o odzienie. Jeśli będziesz mieć na sobie bardzo odsłaniającą sukienkę, zabierz na tę okazję bolerko lub płaszczyk, żeby nieco się zasłonić, nawet jeżeli aura będzie letnia.

Ważne jeśli chodzi o dobór fasonu jest dobre przypasowanie go do sylwetki. Jeżeli jesteś wysoką osobą, możesz wybrać sukienkę do ziemi. Dla kobiet o figurze typu gruszka korzystną kreacją będzie sukienka rozkloszowana bez ramiączek. Jeśli masz figurę klepsydry, możesz postawić na niemal każdy krój, na przykład kieckę opinającą się.

Przy doborze stroju na wesele liczy się nie tylko to, żeby prezentować się atrakcyjnie, lecz również odpowiednio do sytuacji. Wybieraj z umiarem i wybieraj klasykę, a właściwy efekt będziesz miała murowany.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.