Uniwersalne szafy do sypialni

Szafa to prawdopodobnie najbardziej pakowny mebel w każdym domu. Chcemy by były funkcjonalne, estetyczne i łatwe w ustawieniu. Na rynku możemy wybierać spośród wielu rodzajów materiałów z których są produkowane szafy, najbardziej szlachetne są oczywiście te wykonane z drewna, doskonale jednak w warunkach domowych spisują się te złożone z płyt mdf. W wielu salonach można nabyć także szafy wykonane z innego rodzaju materiałów. Można je zamówić na wymiar, można samodzielnie poskładać je w domu.

Ostatnie trendy w projektowaniu szaf

Czas szaf z drzwiami przesuwanymi już dawno minął. Szafy narożne również nie cieszą się już takim zainteresowaniem. Teraz na topie są tradycyjne modele szaf dwudrzwiowych, ewentualnie trzydrzwiowych, które stanowią uzupełnienie mebli ustawianych w sypialni. Chociaż nadal najpopularniejszymi kolorami są barwy modrzewia naturalnego lub ciemne wenge, to powoli w salonach pojawiają się także szafy celowo postarzane lub bielone. Jest to efekt mody na styl prowansalski we wnętrzach, który w przypadku ciężkich i wielkich mebli spisuje się idealnie.

Organizacja miejsca w szafach

Ikea i inne tego typu sklepy przyzwyczaiły nas do różnorakiego wyposażenia szaf. Solidne ściany i mocne drzwi skrywają serce nie jednej sypialni. Dzięki wieszakom, półkom czy szufladom można zachować tam ład i porządek. Służą do tego także pudła materiałowe lub zawieszane na rurce organizatory. Zapewnienie sobie odpowiedniej ilości miejsca na ubrania oraz inne akcesoria nie tylko ułatwia codzienne funkcjonowanie, ale pomaga także utrzymanie schludnych wnętrz w całości domu lub mieszkania. Niepotrzebne rzeczy nie są składowane na kanapie, fotelach czy krzesłach – wszystko ma swoje miejsce i może być łatwo schowane przed niespodziewanymi gośćmi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.