Urządzanie ogrodów dla zielonych

urzadzanie ogrodow

Dom stoi już wybudowany i wykończony w środku, nic tylko się wprowadzać, jednak teren wokół niego to istne pobojowisko. Przybliżmy zatem na czym polega urządzanie ogrodów, co wchodzi w zakres tego zagadnienia i jak wygląda współpraca z profesjonalną firmą ogrodniczą. 

Wszytko w naturze ma swój początek, w tym przypadku na linii startu znajduje się koncepcja, którą sporządzamy poprzez konsultację z architektem krajobrazu, lub czekamy na jego gotowe wizje, które dotyczą naszego przyszłego skrawka zieleni. Ważną kwestią podczas projektowania naszego ogrodu są ograniczenia finansowe, architekt może zaprojektować nam wspaniały, bajkowy wręcz ogród, z pięknym oczkiem wodnym i kaskadami, z pachnącymi, egzotycznymi roślinami i ścieżkami do podziwiania tychże roślin, jednak co z tego, jeśli okaże się, że nas na to po prostu nie stać…

Urządzanie ogrodów nie dotyczy tylko samych roślin, na to zagadnienie składają się takie rzeczy jak wykonanie tarasu lub tarasów drewnianych, zamontowanie odpowiedniego systemu nawadniającego, montaż basenu lub wanny SPA oraz innych elementów wodnych (np. oczka wodne), wybrukowanie danej powierzchni pod podjazd lub chodnik oraz budowa ogrodów zimowych. Jeśli podczas prac liczymy na najwyższą jakość wykonania ogrodu najlepiej wszystkie zadania powierzyć jednej firmie, ponieważ każde szanujące się przedsiębiorstwo, które zajmuje się urządzaniem ogrodów jest w stanie kompleksowo zaprojektować i wykonać ogród od A do Z.

Warto także pamiętać, że koncepcja lub projekt, który sporządził dla nas architekt krajobrazu przedstawia nasz ogród za kilka lat, efekt zaraz po posadzeniu roślin i skończeniu prac może pozostawiać wiele do życzenia, jednak jeśli damy naturze odrobinę cierpliwości będziemy mogli podziwiać nasz piękny, zielony zakątek, o który oczywiście musimy dbać! Podlewanie roślin przy systemie nawadniającym przestaje być potrzebne, jednak pamiętajmy o chwastach, które należy wyplewić, koszeniu trawnika i przycinaniu roślin, oczywiście o ile sprawia nam to przyjemność. Jeśli zaś swój ogród chcemy jedynie podziwiać, popijając zimny napój na tarasie, może utrzymanie ogrodu w dobrej formie zostawimy profesjonalnej firmie ogrodniczej, która zajmuje się także pielęgnacją ogrodów?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.