Urządzenia do pakowania – czyli czym pakowane są produkty

urządzenia do pakowania

Każdego dnia setki tysięcy produktów trafia na sklepowe półki. Są one opakowane w ładne i trwałe opakowania, dzięki którym konsumowane przez nas produkty zachowują swoją świeżość i wysoką jakość. Jak jednak się tam znalazły? Odpowiedzią na to pytanie są urządzenia do pakowania, stosowane przy nowoczesnych liniach produkcyjnych, które ułatwiają cały proces pakowania.

Zanim produkt trafi na sklepową półkę, musi zostać wyprodukowany oraz odpowiednio zapakowany. Tę drugą czynność umożliwiają urządzenia do pakowania, które są jednym z końcowych odcinków nowoczesnych linii produkcyjnych. Pozwalają one na pakowanie zarówno pojedynczych porcji danego produktu, jak i zebranie ich do opakowania zbiorczego. Jakie są najpopularniejsze typy urządzeń do pakowania?

Dozowniki

Są to urządzenia, dzięki którym w łatwy i szybki sposób możliwe jest odmierzanie równych partii danego produktu. Pozwalają odmierzyć wielkość, wagę lub objętość danego produktu, a następnie pakują je do wybranego opakowania. Najczęściej są to opakowania wykonane z tworzyw sztucznych i foli. Ten typ urządzeń do pakowania dostosowanych jest do produktów o różnym składzie, zarówno tych w postaci płynnej, jak i stałej.

Kartoniarki

Kolejnym bardzo popularnym urządzeniem do pakowania są kartoniarki. Zazwyczaj służą do pakowania produktów w duże pudełka zbiorcze, choć można pakować dzięki nim również pojedyncze towary. W łatwy sposób pozwalają na odmierzanie i kompletowanie całych palet produktów. Następnie zamykają je i oznaczają specjalnymi symbolami, które ułatwiają ich późniejsza identyfikacje. Kartoniarki potrafią pracować zarówno jako niezależne maszyny, jak i przyłączone do linii produkcyjnych.

Spersonalizowane zautomatyzowane linie produkcyjne

Zazwyczaj są to całe rodziny urządzeń do pakowania, które są wykonywane na specjalne zamówienie. Dzięki temu są one idealnie dostosowane do danej linii produkcyjnej oraz do danego rodzaju produktu. Potrafią one zarówno dozować, jak i pakować produkty w odpowiednie opakowania zarówno pojedyncze, jak i zbiorcze. Często wyposażone są również w dodatkowe systemy wykrywania pustych opakowań i innych usterek, dzięki czemu w szybki sposób jesteśmy w stanie je wykryć i ograniczyć starty.

Czytaj więcej na: urządzenia do pakowania

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.