Usługi świadczone przez biura rachunkowe i podatkowe

doradca finansowy białystokPośród usług świadczonych przez biura podatkowe i rachunkowe, jak sama nazwa wskazuje, należy wymienić jedne z najważniejszych usług – doradztwo w kwestii podatków, czyli coś, z czym niemal każdy przedsiębiorca stara się zmagać, a nie są to kwestie proste do samodzielnego rozwiązania.

Warto w takim przypadku skorzystać z pomocy biur rachunkowych czy kancelarii podatkowych.

Do usług podstawowych należy zaliczyć tutaj oczywiście takie świadczenia jak sporządzanie rocznych rozliczeń podatkowych i zeznań. Do podatków takich zaliczamy przykładowo PIT-36, PIT-37, czy 38. Wśród usług znajdziemy nawet tak szczegółowe świadczenia jak możliwość rozliczania pracowników wspólnie z małżonkiem, a cena takiej usługi jest niewiele wyższa od podstawowej, stanowi to więc swego rodzaju udogodnienie.

Sporządzanie zeznań podatkowych to jedna z wielu kwestii, z którymi nie warto męczyć się samemu. Aby mieć pewność prawidłowego i kompletnie wypełnionego zeznania podatkowego warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie, a więc biur rachunkowych czy podatkowych. Do doradztwa podatkowego możemy zaliczyć także świadczenia dla osób, które stawiają właśnie pierwsze kroki  w kierunku założenia swojej własnej działalności gospodarczej.

Szczególnie w przypadku kiedy człowiek zagmatwa się w gąszczu skomplikowanych kwestii prawno –podatkowych warto udać się do biura rachunkowego, gdzie uzyska się fachową poradę, dotyczącą na przykład tego, jakie dokumenty należy wypełnić i złożyć, aby założyć własną działalność gospodarczą, a także jak potem ją prowadzić, aby odbywało się to zgodnie z prawem. Cena takich usług kształtuje się w granicach 50 złotych za godzinę poświęconą klientowi lub 50 złotych za wypełnienie konkretnego dokumentu rejestracyjnego dla na przykład Urzędu Miasta, Skarbowego czy ZUS-u.

Podczas prowadzenia przedsiębiorstwa biura rachunkowe doradzają także w kwestiach rozliczeń podatkowych, stosowania właściwych stawek podatku VAT, właściwego określania przychodów firmy czy przedsiębiorstwa. Prowadząc własną firmę bardzo ważne jest również korzystanie z usług jakie oferuje doradca finansowy Kraków, Wrocław czy jakiekolwiek inne polskie miasto oferuje te usługi na każdym kroku i zdecydowanie warto z nich skorzystać.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.