Usługi tragarzy i transport mebli

Przeprowadzka przeprowadzce nierówna. Jeśli przenosimy cały swój dobytek z dotychczasowego miejsca zamieszkania do nowego, wówczas oczywistym jest, że we własnym zakresie musimy znaleźć i opłacić firmę gotową do podjęcia się tego zlecenia. Nie jest to trudne, ponieważ przez cały rok na terenie praktycznie każdego miasta w Polsce funkcjonuje wiele firm transportowych, zajmujących się przeprowadzkami różnego typu. Oferują one przede wszystkim samochód o odpowiednich gabarytach oraz usługi tragarzy, w zależności od tego, co zadeklarujemy się przewozić.

Usługi tragarzy – wsparcie

W niektórych przypadkach mebli czy ciężkich maszyn jest tak dużo, że firma decyduje się wysłać na przykład 4 lub więcej pracowników na jeden transport mebli. Ich pomoc i wspólne działanie są konieczne, aby sprawnie załadować duże ilości ciężkich mebli lub sprzętu. Są jednak takie przypadki, kiedy klient nie życzy sobie pomocy tragarzy. Potrzebuje jedynie kierowcy z odpowiednich rozmiarów samochodem. Który będzie w stanie pomieścić oraz bezpiecznie przewieźć jego dobytek. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy klient chce zaoszczędzić na transporcie i uważa, że poradzi sobie z załadunkiem sam. Zwykle jednak firma zastrzega sobie, że przy tego rodzaju najtańszym pakiecie usług, kierowca nie uczestniczy w załadunku ani rozładunku, a jedynym jego zadaniem jest prowadzenie pojazdu. Taka usługa najczęściej zamawiana jest wówczas, gdy przeprowadzka dotyczy mienia firmy i do załadunku i rozładunku właściciel zatrudnia swoich pracowników, nie potrzebuje zatem usługi tragarzy opłacanych z zewnątrz.

Załadunek – nie rób tego sam

W przypadku załadunku prywatnych mebli i rzeczy osobistych raczej trudno liczyć na opłacanych pracowników, którzy zrobią za nas robotę w godzinach swojej pracy, za którą im płacisz. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest zamówienie usługi transportu mebli wraz z pomocą tragarzy. Są oni niezbędni. Gdyż w pojedynkę nie poradzimy sobie z meblami dużych gabarytów. Często stan zdrowia klientów nie pozwala na to, by dźwigali oni cokolwiek. Stąd też usługi firm przeprowadzkowych są nieocenione.

Koszt takiej usługi jest różny w zależności od ilości mebli i czasu, jaki zajmie przeprowadzka. Zazwyczaj waha się on w granicach 200-300 złotych. Jest to sporo, jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie to, że to cena za około 2-3 godziny pracy tragarzy. Z drugiej jednak strony biorąc pod uwagę ogromny wysiłek fizyczny, jaki muszą oni podjąć, to można powiedzieć, że usługi te wciąż nie są przepłacane. Między innymi z tego powodu bardziej opłaca się wynająć tragarzy niż męczyć się samemu z przeprowadzką.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.