Ustawa o sprawach nieletnich-nowelizacja

Nowelizacja.Ustawa o sprawach nieletnich

Ustawa o sprawach nieletnich

Ustawa o sprawach nieletnich

Ustawa o sprawach nieletnich jest dość przestarzała bo aż z dnia 26 października 1982 roku. Szczególną uwagę należy zwrócić na podstawowe i zasadnicze podpunkty, którymi są :

  • udzielić upomnienia-Najczęściej kończy się nawrotem czynów zabronionych.
  • ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców lub opiekuna- wydaje się logicznym że rodzic bądź opiekun powinien sprawować opiekę, “nadzór” nad swoim dzieckiem. Wydaje się to być absurdalne zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Rodzic ma na celu pisanie sprawozdań i nie oszukując się wiadomo, że rodzic w orzeczeniu nigdy nie napiszę nic złego na własne dziecko. Orzeczenie jest zanoszone do sądu, które jest sprawdzane przez odpowiednie służby.
  • ustanowić nadzór organizacji młodzieżowej lub innej organizacji społecznej,zakładu pracy albo osoby godnej zaufania – udzielających poręczenia za nieletniego– Organizacje młodzieżowe w obecnych czasach też są absurdem, dawniej były nimi kolonie, osiedlowe koła gdzie młodzież spotykała się grając w tenisa stołowego czy inne sporty, opłacane całościowo lub częściowo przez zakłady pracy. Dziś praktycznie nie do znalezienia.

Zajmując się owym tematem chciałbym zachęcić czytelników do zajrzenia na blog MediaReso i czynnego komentowania , gdzie staram się przedstawić ustawę w sposób jasny i zrozumiały. Ma to na celu wprowadzenie ruchu społecznego związanego z tematyką , by ulepszyć ustawę a tym samym , pomóc nie tyle co nam samym a młodzieży niedostosowanej i nieprzystosowanej społecznie. Ustawa o sprawach nieletnich powinna być zmieniana z biegiem czasu do norm panujących.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.