Ustronie Morskie dla aktywnych

Czy pobyt nad morzem musi kojarzyć się wyłącznie z leniuchowaniem na plaży? Wszystko zależy od planów i preferencji, zwłaszcza, gdy nadmorski kurort ma również w swojej ofercie ciekawe propozycje dla ceniących aktywny wypoczynek.

Kąpiele słoneczne i pluskanie się w morzu, to oczywiście wymarzony relaks dla osób zmęczonych pracą i codziennym zgiełkiem wielkich aglomeracji. Ale Ustronie Morskie dysponuje także infrastrukturą potrzebną do aktywnego spędzania wolnego czasu, które staje się coraz modniejsze.

Pierwszą propozycję stanowi ciągnąca się od niemieckiego Barth do Ustronia Morskiego właśnie, wybrukowana międzynarodowa trasa rowerowa „Eurovelo 10” o długości 315 km. W przyszłości ma docierać aż do rosyjskiego Kaliningradu, a ambitnym marzeniem pomysłodawców jest licząca niemal 8.000 km (!!) ścieżka dookoła Bałtyku.

Fragmenty najczęściej uczęszczane przez cyklistów odwiedzających Ustronie Morskie, to liczący 11 km odcinek na zachód do kołobrzeskiego portu (i dalej do Dźwirzyna – 30 km) oraz liczący 8 km odcinek na wschód do latarni morskiej w Gąskach (i dalej do Mielna – 20 km). Ten drugi odcinek wiedzie przez las nadbrzeżny, w którym można zwiedzić fortyfikacje z okresu zimnej wojny, a w połowie trasy do Gąsek podziwiać malownicze ujście rzeki Czerwonej.

Na rowerach zwiedzić można także historyczną wieś Rusowo w gminie Ustronie Morskie. Ta trasa liczy 12 km i częściowo wiedzie powiatowymi drogami asfaltowymi. W najbliższych planach jest budowa ścieżki na linii północ-południe, która ma połączyć Ustronie Morskie z Karlinem. Na szlaku tej trasy rowerowej wielka atrakcja dendrologiczna – dwa najstarsze dęby w Polsce: Bolesław i Warcisław.

We wschodniej, parkowej części Ustronia Morskiego można znaleźć najnowszą propozycję aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest nią park linowy „Gibon” oferujący podniebne trasy dla mniej i bardziej odważnych.

Trzecia propozycja, to oświetlony kompleks sportowy „Orlik”, na którym można grać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Kompleks posiada obsługę i możliwa jest rezerwacja obiektu dla większych grup. Seniorskie i młodzieżowe sekcje piłki nożnej z głębi kraju mogą natomiast korzystać odpłatnie z zadbanych obiektów sportowych lub samej płyty boiska lokalnego klubu Astra Ustronie Morskie, a w planach jest jeszcze budowa Euroboiska.

Na koniec największa atrakcja Ustronia Morskiego – Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Helios” z krytym i otwartym basenem oraz oświetlonymi kortami. O ile sam Aquapark czy kręgle mogą szczególnie ucieszyć dzieci, to tory pływackie i korty tenisowe są już propozycją dla tych, którzy nie lubią lub nie chcą wypoczywać wyłącznie leniuchując na plaży.

Zatem Ustronie Morskie, to pomysł zarówno na tradycyjne spędzanie nadmorskich wakacji, jak i na aktywny relaks. Zapraszamy zwolenników jednej i drugiej formy wypoczynku!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.