Usuwanie blizn w mieście Toruń

Blizny to można powiedzieć innymi słowy mechaniczne uszkodzenie naskórka. Powstają one w wyniku wygajania się różnych uszkodzeń ciała. Blizny np. rozstępowe, bądź inne typy można rozpoznać w zależności od rodzaju zrośnięcia się skóry. Uważa się, że całkowite pozbycie się blizny nie jest możliwe. Poszczególne sposoby usuwania ich są dobre w zależności od obszaru, umieszczenia a także głębokości blizny. Należy pamiętać, że im krótszy czas od powstania blizny tym szybciej oraz bardziej efektywniej ją wykurujemy. Nieładne bądź mówiąc bardziej dosadnie szpetne i widoczne blizny przeszkadzające w zwykłym funkcjonowaniu albo pogarszające nasz wygląd czy samopoczucie można zmniejszyć na różne sposoby.

Standardowe procedury polegające na usuwaniu blizn np. pooperacyjnych najczęściej są inwazyjne, bolesne a także niosą ze sobą ryzyko powikłań. Blizny można zmniejszyć albo usunąć za pomocą wielu dogodniejszych metod. W artykule skupiłam się w jaki sposób oraz gdzie można się pozbyć blizn w Toruniu. Metody pozbywania się ich to: chirurgiczne usuwanie blizn, wygładzanie blizn oraz ich remodeling laserem frakcyjnym idąc dalej ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, ostrzykiwanie właściwym mezokoktajlem i steroidami. Można również w ramach chirurgicznej korekcji blizn wykonać zabiegi przy wykorzystaniu odpowiednich peelingów. Zabiegi te można wykonać w gabinecie „EliteDerm”. Gabinet znajduje się przy ulicy Fryderyka Chopina 24/2. To jaką metodę bądź kombinację metod wybierze się zależy od doświadczonego lekarza dermatologa. Innym miejscem, gdzie będzie możliwość pozbycia się ich w Toruniu konkretnie za pomocą lasera frakcyjnego CO2 to salon „Laser Delux”. Adres Lubicka 37.  Kolejna opcja to zdecydowanie się na usługi „Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej”.

Bezpieczne i skuteczne usuwanie blizn pooparzeniowych, potrądzikowych, zanikowych czy rozstępów będzie możliwe tam dzięki następującym zabiegom: mikronakłuwania, RP mikroigłowego, laserów frakcyjnych /ER-SZKŁO, CO2/, iniekcji: kwas hialuronowy,  karboksyterapia, hydroxyapatyt, transfer tkanki tłuszczowej, dextranomer, mezoterapie, osocze bogato płytkowe, LED – terapia. Wspomniane centrum mieści się przy ulicy: Szosa Chełmińska 84/86. Przedstawione miejsca w których można usunąć blizny w Toruniu to oczywiście nie wszystkie placówki, ale na pewno ich część. Przedstawione zostały przeróżne zabiegi także jeżeli chcemy zdecydować się na usunięcie niechcianej blizn to wybór mamy bardzo duży.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.