Warszawa – stolica remontu

Nie tylko, przez remont i budowę nowej linii metra – Warszawa, od miesięcy jest najbardziej remontowanym miastem w Polsce.

 remont

Jako miasto, o największym potencjale deweloperskim – wciąż rozwija nowe osiedla mieszkaniowe, a najpopularniejszymi usługami są usługi remontowe. Warszawa przez to, jest największym rynkiem zleceń dla tej branży.

Każde nowe mieszkanie wymagające wykończenia – potrzebuje specjalistycznej ekipy. Ale nie tylko tutaj, znajdują zatrudnienie specjaliści od wnętrz.

Remontowane nieustannie są mieszkania z rynku wtórnego. Generuje te remonty ciągły obrót tymi nieruchomościami. Przechodzące z rąk do rąk mieszkania nie zawsze zadowalają swoich nowych nabywców.

Korzysta na tych remontach wiele firm. Przede wszystkim sprzedawcy materiałów. I mimo, że zazwyczaj zarabiają największe zagraniczne markety to wszyscy płacą podatek do tego samego miasta, które też ciągle remontuje swoje budynki i ulice.

Brakuje jednak ze strony miasta konkretnych i radykalnych posunięć, które pozwoliłyby trwale i na lepsze zmienić obraz stolicy.

Zadowalający jest jednak fakt, że większość firm to działalności prowadzone przez polaków. Choć popularne jest również zlecanie robót wykończeniowych pracownikom ze wschodu. Konkurują oni z polskimi ekipami głównie ceną. Czasem nawet o połowę niższa. Jakość tych usług jest często porównywalna do tych, świadczonych przez naszych rodaków lecze najczęściej są to osoby pracujące „na czarno” a ich działalność nie zawsze jest zalegalizowana. Uniemożliwia nam to często uzyskanie gwarancji na świadczoną usługę.

Jednak dopóki nie przeminie złoty czas dla branży budowlanej – słabej jakości usługi dalej będą funkcjonowały wśród firm o fachowym podejściu.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Nasza firma oferuje na terenie m.st. Warszawa oraz okolic profesjonalne usługi remontowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.