Ważne powody dla których warto uczyć się języka angielskiego

Nauka angielskiego, a kultura

Angielski to kolejny język w dziejach ludzkości, który przejmuje miano języka uniwersalnego. Już od kilku dekad jest międzynarodową formą komunikacji. Dawniej ujednolicenie mowy nie było takie łatwe ze względu na technologię, położenie geograficzne i politykę. Dzisiaj, w erze globalizacji język angielski jest tak wszechobecny, że uczy się go w szkołach na całym świecie, a w wielu miejscach globu to język urzędowy. Unifikacja mowy niesie wiele korzyści i możliwości, ale czy to dobrze, że młodsze pokolenia przywiązują co raz mniejszą uwagę do rodzimej mowy, obyczajów i tradycji na rzecz obcych?

Język angielski- perspektywy

Przezorni obowiają się. że powszechna nauka angielskiego niesie za sobą amerykanizację naszego życia i mowy. Jednak winny jest nie język Szekspira, a działania mediów masowego przekazu. Hamowanie rozwoju i odcinanie dostępu do edukacji i wiedzy nie jest dobrym rozwiązaniem, bowiem wraz z rozwojem zdobyczy technologicznych różnice kulturowe i tak będą z czasem się zmniejszać. Natomiast znajomość nowego języka globalnego świata daje możliwości lepiej płatnej pracy, dostępy do edukacji w renomowanych szkołach na całym świecie, czy nowego, egzotycznego miejsca do życia. To umiejętność, która otwiera perspektywy przed pracownikami niemal każdej branży, podnosząc kwalifikacje w kraju, umożliwia emigrację zarobkową, bądź po prostu mniej stresujące wakacje w ciepłych krajach.

Podsumowując, rozwój znaczenia języka angielskiego nie jest winien negatywnie postrzeganych przemian kulturowo-politycznych, to jedynie jeden z jego efektów. Natomiast znajomość tego międzynarodowego języka może nieść olbrzymie korzyści w poprawie jakości życia codziennego i dóbr materialnych. Szczególnie w biedniejszych regionach naszego kraju dotkniętych dużym poziomem bezrobocia, takim jak np. Kłodzko, w województwie dolnośląskim. Dla osób chcących się wybić z trudniejszego środowiska nauka języka angielskiego to szczególnie ważna umiejętność. Dlatego w internecie, w tym małym powiecie roi się od haseł: korepetycje z angielskiego Kłodzko, kursy językowe Kłodzko, angielski kłodzko. Uczniowie co raz częściej stawiają na umiejętności, które zwiększają ich szansę na zagranicznym rynku pracy. Dlatego inwestują w naukę języków, wykształcenie techniczne i mówiąc kolokwialnie „pewny fach w ręku”.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. PP Design Studio napisał(a):

    9 lat nauki języka angielskiego dała mi nieocenioną pomoc w życiu codziennym i pracy w międzynarodowym środowisku, gdzie językiem angielskim operuję codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.