Wczasy w Grecji. Którą wyspę grecką wybrać?

Wczasy w Grecji to gwarancja pięknej pogody, ciepłego morza i pysznego jedzenia. Słynący z niezwykłej gościnności Grecy zrobią wiele by rozkochać turystę w Grecji.

Na rodzinny wypoczynek polecana jest wyspa Rodos. Można tu znaleźć piękne plaże, wspaniałą roślinność czy urocze miasteczka. Zwłaszcza stolica wyspy stanowi nie lada atrakcję. Robiące duże wrażenie Stare Miasto to pozostałość po czasach średniowiecznych, kiedy to wyspą rządzili rycerze zakonu joannitów. Wczasy w Grecji, to nie tylko odpoczynek, ale także szansa na poszerzenie wiedzy. W końcu nic tak nie uczy jak podróże. Na wyspie warto także zobaczyć Lindos, uważane za najpiękniejsze widokowo miejsce na Rodos.

Najczęściej wybieraną z greckich wysp jest Kreta. To tu wybudowano najwięcej hoteli, nie tylko kameralnych, ale także dużych kompleksów z wieloma atrakcjami. Na Krecie niemal na każdym kroku widać pozostałości jej historycznej przeszłości. Szczególnie dla miłośników mitologii greckiej Kreta będzie najlepszym miejscem na spędzenie wakacji.

Korfu to kolejna z wysp greckich. Jej cechą charakterystyczną jest wszechobecna zieleń, którą nie wypala nawet letnie słońce. Można tu zobaczyć piękne ogrody cytrusowe, winnice, a przede wszystkim gaje oliwne. Wczasy w Grecji mogą być także okazją do uzupełnienia braków w kosmetykach. Korfu słynie bowiem z produkcji kosmetyków na bazie oliwy z oliwek. Zatoka Palaiokastritsa to punkt niemalże obowiązkowy podczas pobytu na Korfu. Ma ona charakterystyczny pięciopalczasty kształt i uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie.
Każda z wysp greckich jest inna, każda warta zobaczenia. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami zdecydować którą odwiedzić najpierw, warto zasięgnąć informacji w przewodnikach, od znajomych czy od pracownika biura podróży.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.