Na windsurfing do Jastarni

Wszelkie prognozy wskazują, że już niebawem będziemy mogli trwale rozstać się ze śniegiem i mrozami, bowiem plusowe temperatury i słoneczna pogoda w całej Polsce napełniają nas dużym optymizmem. Biura podróży także powoli przechodzą do ofensywy, przygotowując pierwsze oferty wakacyjne dla dzieciaków i dorosłych.

Zwiastuny turystycznych trendów nie zmieniły się zbytnio od ostatniego sezonu i ku uciesze wielu ludzi najbardziej popularne wczasy to ciągle te, które kładą nacisk na aktywny sportowy odpoczynek.

Dużą popularnością dlatego cieszą się m. in. obozy pływackie, wyprawy survivalowe oraz sporty wodne, takie jak kitesurfing i windsurfing.

Gdzie więc warto wybrać się na sportowe wakacje w Naszym kraju by odpowiednio spędzić czas, odpocząć i poznać ciekawych ludzi.

Windsurfing Jastarnia

Jastarnia traktowana jest jako stolica polskiego windsurfingu i można się o tym przekonać zwiedzając rozliczne spoty windsurfingowe na plażach. Grupy windsurferów w różnym wieku co roku przyjeżdżają do Jastarni, by nauczyć się lub dopracować swoje umiejętności.

Także szkoły windsurfingu jeszcze częściej podejmują decyzję o otwarciu swoich placówek dokładnie w Jastarni, ponieważ dzięki właściwej lokalizacji zawsze mogą liczyć na grupy spragnionych sportowej rozrywki turystów.

Kitesurfing Hel

Nieco dalej niż Jastarnia każdego roku rozrasta się również polska stolica kitesurfingu, która znajduje się na Helu. To właśnie na Hel przyjeżdżają grupy osób, chcących spróbować czegoś nowego w swoim życiu i które nie obawiają się surfingu z dużym latawcem przymocowanym do trapezu.

Kitesurfing to sport naprawdę spektakularny, dlatego widok kilkunastu lub kilkudziesięciu barwnych latawców unoszących się po Bałtyku może nie tylko zapierać dech, ale i wywoływać chęć spróbowania własnych sił w tym charakterystycznym sporcie. Dla takich właśnie ludzi Hel ma gotowe propozycje wakacyjne i kursy kitesurfingowe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.