Własne mieszkanie – tylko na kredyt

Obecnie coraz więcej młodych ludzi pragnie się szybko usamodzielnić i wyprowadzić od rodziców. Stąd chętnie wynajmują wspólnie ze znajomymi, samodzielnie bądź parami niewielkie mieszkania, zwykle w centrum dużych miast. Taka lokalizacja ułatwia codzienne funkcjonowanie, w tym dojazd na uczelnię czy do pracy. Jednak ceny wynajmu nie są najniższe. Przykładowo wynajem kawalerki w Poznaniu to koszt w granicach 1000-1200 złotych.

Z czasem comiesięczne rachunki mogą być przytłaczające, zwłaszcza, że mieszkanie nigdy nie będzie należało do płacącego. Wielu ludzi, przede wszystkim pragnących założyć rodzinę myśli, więc o nabyciu własnych „ czterech ścian”. Nie jest to jednak proste. W dzisiejszych czasach rzadko kto dysponuje odpowiednią gotówką na zakup mieszkania. Większość ludzi musi wziąć kredyt hipoteczny. A o ten wcale nie jest łatwo. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: kredyty hipoteczne Poznań wyświetli się całe mnóstwo odniesień do różnych banków i firm zajmujących się porównywaniem poszczególnych ofert kredytowych.

Kredyty hipoteczne Poznań

Kredyty hipoteczne

Warto niektórym z nich przyjrzeć się bliżej. W ten sposób można zwiększyć szansę na znalezienie oferty najbardziej atrakcyjniej, dopasowanej do indywidualnych preferencji. Istnieje bowiem wiele możliwości. Do najciekawszych należą tzw. kredyty elastyczne, a więc z możliwością odroczenia płatności bądź zwiększenia lub zmniejszenia poszczególnych rat. Trzeba jednak pamiętać, iż nie zawsze udaje się dostać taki kredyt o jaki zabiegamy. Czasem już samo jego przydzielenie może okazać się niezwykle trudne. Banki zwykle bardzo wnikliwie oceniają zdolność kredytową interesantów. Sam proces decyzyjny również jest zaostrzony.

W przyznaniu pieniędzy przeszkadzać mogą nie tylko niskie zarobki czy wysokie koszty utrzymania w przeliczeniu na członka rodziny, ale również niespłacone dawnej pożyczki lub raty. Wszystkie posiadane długi bądź problemy z bieżącymi płatnościami obniżają bowiem wiarygodność potencjalnych kredytobiorców. Oczywiście działa to w drugą stronę. Spłacone terminowo drobne pożyczki przemawiają na korzyść interesantów, świadcząc o ich uczciwości, rzetelności i życiowej zaradności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.