Współczesna florystyka

Kwiaty to piękna, żywa ozdoba, ceniona zwłaszcza przez kobiety. Ukwiecone ogrody i skwery zachwycają zwłaszcza wiosną i latem, kiedy wszystko kwitnie bogactwem kolorów. Można je wykorzystać do aranżacji wnętrz, balkonów, tarasów, a także obdarować nimi kogoś bliskiego.

Floryści mają pełne ręce roboty. Moda na żywe kwiaty stałą się faktem. Po wielu latach popularności sztucznych kwiatów, dziś stawiamy raczej na żywe rośliny, które owszem mają krótszy okres trwałości, ale z kolei pięknie pachną, rozwijają się, dając wiele radości. Mając do dyspozycji nowoczesne akcesoria florystyczne, floryści mogą tworzyć wyjątkowe kompozycje i wiązanki na różne okazje, nie martwiąc się o trwałość bukietu.

Wśród akcesoriów florystycznych można wymienić gąbki do stabilizacji wiązanek czy na przykład malutkie fiolki na kwiaty z dostępem do wody. Te elementy są wykonane najczęściej z przezroczystych lub zielonych elementów, by można je było łatwo zakamuflować. Dzięki takim rozwiązaniom bukiety długo się trzymają, pozostają w niezmienionej formie przez dłuższy czas.

Popularność florystyki

Florystyka staje się coraz popularniejsza. Sztukę układania bukietów można szlifować na specjalistycznych kursach, ale podstawą jest zamiłowanie do kwiatów, umiejętność ich pielęgnacji i zmysł artystyczny. Współczesne kwiaciarnie różnią się znacząco od tych sprzed 20 czy 30 lat. Kiedyś królowały w nich goździki i gerbery, dziś oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana – róże, tulipany, żonkile, fiołki, frezje, słoneczniki, rajskie ptaki to tylko kilka z dostępnych od ręki kwiatów (w zależności od sezonu). Dziś sztuka florystyczna poszła bardzo do przodu, zamiast celofanu i asparagusu czy bibuły, widzimy rafię, źdźbła zbóż, naturalne elementy dekoracyjne. Bukiety są bardziej wyrafinowane, wykonane z polotem.

Wykorzystując swoją kreatywność, oryginalne pomysły oraz nowoczesne akcesoria florystyczne, floryści tworzą wyjątkowe bukiety na różne okazje – wesela, dzień matki, urodziny, imieniny, jubileusze, pogrzeby. Kwiatami można wspaniale wyrazić swoje uczucia, dlatego ta branża prawdopodobnie nigdy nie będzie narzekać na brak klientów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.