Wybór deski na taras drewniany

Kiedy już dokonamy wyboru miejsca, w którym powstanie nasz wymarzony taras drewniany, przychodzi czas na jeszcze jedną decyzję –  z jakiego materiału zostanie wykonany. Jako iż zakładam, że interesują nas tarasy drewniane, pozostaniemy przy wyborze deski kompozytowej lub egzotycznej. 

Deska egzotyczna

Jest to w pełni naturalny materiał, którego możemy użyć do budowy tarasu drewnianego. Czym charakteryzuje się ten rodzaj deski? Przede wszystkim mamy bardzo bogaty wybór drewna egzotycznego, różne kolory, twardości, faktury, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie dla siebie odpowiedni odcień deski, którą można bardzo łatwo wkomponować w otoczenie lub ściany budynku. O deski z drewna egzotycznego należy dbać poprzez odpowiednią impregnację, gdyż mogą nam się odbarwić pod wpływem promieni słonecznych. Pamiętać musimy oczywiście o zleceniu montażu takich desek profesjonalnej firmie, dla której taki taras drewniany nie będzie wyzwaniem. Od drewna egzotycznego może odstraszyć nas jedynie dosyć wysoka cena.

Deska kompozytowa

Deski kompozytowe to materiał syntetyczny wykonany z połączenia mączki drzewnej i tworzywa. Przede wszystkim kompozyt nie wymaga impregnacji i jest wysoce odporny na wodę i promienie UV. Po krótkim czasie od montażu, należy spodziewać się, że lekko zmieni kolor (będzie odrobinę ciemniejszy) ale jest to naturalna reakcja chemiczna, której nie da się obejść. Każdy producent desek kompozytowych zapewnia kilka wariantów kolorystycznych, na pewno wybór nie jest tak bogaty jak w przypadku drewna egzotycznego. Czyszczenie deski kompozytowej jest łatwiejsze niż egzotyka, taras wykonany z kompozytu wystarczy jedynie polać wodą. Co do ceny – jest niższa niż w przypadku desek egzotycznych.

Podsumowanie

Jeśli interesuje nas taras o nowoczesnym wyglądzie, proponujemy deski kompozytowe, które dodatkowo są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają impregnacji a ich pielęgnacja polega jedynie na polaniu ich wodą w celu wyczyszczenia. Deska egzotyczna to propozycja na taras bardziej klasyczny, o który trzeba dbać, impregnować i na który przeznaczymy więcej pieniędzy, ale wrażenia estetyczne są na pewno bardziej przyjemne dla oka, niż w przypadku desek kompozytowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.