Jak wybrać lampy do sypialni?

lampy do sypialni

Sypialnia jest najbardziej prywatnym pomieszczeniem w domu, miejscem, gdzie można się się odseparować od powszedniego zgiełku, a także… członków rodziny. Dlatego tak ważne jest stworzenie w sypialni klimatu sprzyjającego komfortowemu odpoczynkowi i regeneracji sił fizycznych i psychicznych. Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów sypialnianej atmosfery jest światło.

Delikatne i rozproszone

W sypialni zdecydowanie należy unikać intensywnego oświetlenia, które niepotrzebnie by rozbudzało i pobudzało. Wyciszeniu daleko lepiej sprzyja światło dyskretniejsze, bardziej nastrojowe i rozproszone. Najbardziej klasyczny rodzaj oświetlenia, czyli wiszące lampy do sypialni (w tym żyrandole) może mieć rację bytu, o ile świetlówki lub inne źródła będą emitować delikatne światło o odpowiedniej barwie i temperaturze.

Więcej znaczy lepiej

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku lamp w miejsce jednej głównej. Na pewno warto postawić na kinkiety, które można zamontować w dowolnym miejscu. Sprawdzą się także ścienne plafony, ewentualnie półplafony. Warto pomyśleć o rozmieszczeniu wyłączników i jeden umieścić tuż przy łóżku, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Przydatna będzie także funkcja włączenia tylko niektórych lamp.

Na podłogę i przy łóżku

Osoby lubiące czytać do poduszki powinny pomyśleć o stworzeniu optymalnych warunków do lektury. Ciekawą opcją są podłogowe lampy do sypialni, które można umieścić tuż obok łóżka. Alternatywą mogą być znane od dawna lampki nocne, mogą stanąć na nocnym stoliku czy szafce lub też wisieć nad łóżkiem.

Funkcjonalne lampy do sypialni

Jeżeli sypialnia jest duża, przyda się w niej dodatkowe oświetlenie w miejscach, gdzie wystarczająca ilość światła jest szczególnie potrzebna. Dzięki lampkom zamocowanym w szafie będzie można łatwiej znaleźć poszukiwany element garderoby, a te przy toaletce ułatwią wykonywanie makijażu i fryzury.

Liczy się styl

Oczywiste jest, że wybrane lampy do sypialni muszą korespondować stylistycznie z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Na szczęście oferta rynkowa jest tak bogata, że wybór nie powinien sprawić kłopotu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.