Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Wiarygodna reklama, dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta, atrakcyjne stawki oraz zestaw dodatkowych gratisów – jak wśród kilkunastu ofert wybrać tę jedyną i najlepiej dostosowaną do potrzeb zwykłej polskiej rodziny? Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawia się codziennie setki Polaków, którzy przeglądając oferty towarzystw ubezpieczeniowych nie do końca wiedzą co robić. Rynek ubezpieczeń w naszym kraju kwitnie, oto kilka rad jak rozsądnie wybrać odpowiednią polisę i ze swego wyboru na przestrzeni następnego dziesięciolecia nadal być zadowolonym.

Internetowe platformy

Zanim przystąpimy do szukania polisy idealnej zastanówmy się czego potrzebujemy i jakie są nasze podstawowe wymagania dotyczącego tego rodzaju oferty finansowej. Podpisując umowę z ubezpieczycielem wiążemy się z nim na wiele lat. Nie tak łatwo wprowadzić zmiany czy renegocjować umowę, dlatego powinniśmy podejść do tego tematu rozważnie i na spokojnie. Na początek warto zrobić rozeznanie rynku i sprawdzić ofertę większych ubezpieczycieli w naszym kraju. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu, pomocą służą nam internetowe platformy, które dokonają dla nas porównania ofert wiodących towarzystw. Wystarczy, że uzupełnimy szczegółowo co tak naprawdę nas interesuje (zakres ubezpieczenia), zaznaczymy preferowany przedział cenowy oraz wyślemy zapytanie. W odpowiedzi otrzymamy zestawienie kluczowych ofert, po których przejrzeniu będziemy mogli znacznie ograniczyć pole poszukiwań (np. do 2 konkretnych ofert). Następnie wybierzmy się na rozmowę z agentem, by na żywo przybliżył nam produkt oraz pokazał wszelkie możliwe opcje. Nie bójmy się zadawać pytania, chodzi o naszą przyszłość. Z drugiej strony przygotujmy się na solidny wywiad. Przedstawiciel towarzystwa będzie chciał nas bliżej poznać, dlatego pytania o stan zdrowia, pozycję w pracy, rodzaj umowy z pracodawcą, kredyty czy wysokość domowego budżetu nie powinny nas zdziwić. Wręcz przeciwnie – powinny nas ucieszyć, ponieważ sugerują chęć dopasowania najbardziej optymalnego rozwiązania przez agenta ubezpieczeniowego.

Na co trzeba uważać?

Wybierając między kluczowymi ofertami zapoznajmy się szczegółowo z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które zawierają różnego rodzaju obostrzenia, wykluczenia ze strony ubezpieczyciela czy też zasady odstąpienia/zmiany umowy.
Ubezpieczenie na życie trzeba traktować jako ochronę i inwestycję w jednym. W przypadku nieszczęśliwego wypadku może bowiem ułatwić wiele spraw i pomóc naszym bliskim, dlatego warto ten wybór poczynić w pełni świadomie, odpowiednio się do tego przygotowując.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Wyjątkowo atrakcyjny tekst, zalecam ludziom DRUK REZYGNACJI Z UBEZPIECZENIA OC ERGO
  HESTIA OC

 2. Maxnima napisał(a):

  Dobry post polecam Dzięki wielkie za podpowiedzi! Czasami człowiek siedzi i trudzi się nad rozwiązaniem problemu, a tu wystarczy załączyć komputer i tak wiele odpowiedzi w jednym.

 3. Maxnima napisał(a):

  Popieram przed mówcę Zgadzam się z przedmówcą w 100%.

 4. ediLit napisał(a):

  Zgadzam się z przedmówcą w 100%.

 5. EdwinLit napisał(a):

  Witam jestem nowy na forum Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą firmę…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.