Wyhoduj sobie własne owoce!

jagoda kamczacka

Życie eko stało się ostatnio bardzo modne. Każdy, kto tylko ma możliwość oraz kilka metrów kwadratowych własnej ziemi, wykorzystuje tę przestrzeń do wyhodowania sobie własnych, ekologicznych warzyw i owoców. Skąd taki pomysł? Dzięki temu, że będzie ich doglądać sam/sama, ma pewność, iż nie będą one modyfikowane genetycznie i że wyrosną dokładnie w takich warunkach, w jakich sobie życzy.

Dużą popularnością cieszą się zawsze pomidorki koktajlowe. Na sadzonki wspomnianych roślin zapotrzebowanie zawsze jest ogromne. Tej wiosny na horyzoncie pojawił się jednak nowy rywal, który wyprzedził sadzonki pomidorków koktajlowych – jagoda kamczacka sadzonki. To właśnie one były najczęściej poszukiwane w tym sezonie. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, iż są one po prostu pyszne. Można z nich robić liczne przetwory, soki, kompoty, a nawet domowe nalewki rozgrzewające. Drugim powodem jest zapewne cena gotowych owoców oferowanych klientom w sklepach. Są one bowiem najzwyczajniej w świecie drogie. Mało kto uważa ich zakup za opłacalny – co innego zasadzenie w swoim ogródku jednego krzaczka i zbieranie z niego plonów co roku. Bowiem choć ceny sadzonek również nie są zbyt zachęcające, to wizja świeżych, pysznych owoców zbieranych co roku z własnej, przydomowej grządki już tak.

jagoda kamczacka sadzonk

Osobiście zachęcamy każdego, kto tylko posiada odrobinkę gruntu umożliwiającego hodowlę roślin, do zakupienia sadzonek interesujących go roślin i zasadzenia ich w przydomowym ogródku. Jest to opłacalne i zdrowe (sami doglądamy bowiem naszych krzewów oraz pilnujemy warunków, w jakich wzrastają). Ponadto daje nam wiele możliwości – z wyhodowanych przez siebie owoców możemy wykonać różnego rodzaju dżemy, konfitury, soki, kompoty czy nalewki, generalnie wszelkiego rodzaju przetwory, o jakich tylko zamarzymy. Daje nam to ogromną przewagę nad tymi zakupionymi w sklepie, możemy bowiem sami zdecydować o tym, ile cukru do nich dodamy i w efekcie jak słodkie będą. Generalnie mamy więc ogromny wpływ na to, jak będą smakować – nie musimy się zdawać na kubki smakowe producentów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.