Wyloty z Wrocławia na Lanzarote

Spędź najlepsze wakacje na Lanzarote
Wyloty na Lanzarote z Wrocławia możliwe są w każdą sobotę. Wakacje na Wyspach Kanaryjskich można spędzać o każdej porze roku. Zwane wyspami wiecznej wiosny Wyspy Kanaryjskie łączy łagodny klimat i powulkaniczne pochodzenie. Wpływy hiszpańskie mieszają się tu z kulturą rdzennych mieszkańców, Guanczów. Barwnie obchodzone są tu święta religijnie, szczególnie związane z kultem Matki Boskiej. Mieszkańcy z radością pozwalają uczestniczyć w uroczystościach także gościom, co z pewnością może być niezwykłą atrakcją. Wyloty z Wrocławia na Wyspy Kanaryjskie możliwe są na Lanzarote i Fuerteventure.

Lanzarote w całości wpisana jest na Listę UNESCO jako światowy rezerwat biosfery. Jej wulkaniczne pochodzenie widoczne jest na każdym kroku. Wyspa pokryta jest prawie w całości lawą, a góruje nad nią ponad 300 wulkanicznych stożków. Kolorami Lanzarote jest czerń lawy, biel domów i szafir oceanu. Hotele na Lanzarote położone są w takich kurortach jak Puerto del Carmen, Costa Teguise czy Playa Blanca. Budynki hotelowe dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu wyspy nie są wysokimi betonowymi blokami, a mają swój niepowtarzalny kanaryski charakter.

Będąc na Lanzarote koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Timanfaya, z najmłodszymi wulkanami na wyspie. Poza tym warto zobaczyć miejsce zetknięcia się gorącej lawy z Atlantykiem, czyli Wrzące Wybrzeże , Jameos del Agua – fragment tunelu wulkanicznego, czy kraterowe jeziorko o szmaragdowej barwie zwane El Golfo. Z Lanzarote organizowane są także wycieczki na pobliską Fuerteventure.

Czas przelotu na Lanzarote z Wrocławia to ok. 5 godzin. Na miejscu najlepiej wypożyczyć samochód lub skorzystać ze sprawnej i niedrogiej komunikacji lokalnej. Najłatwiej porozumiewać się językiem hiszpańskim jednak język angielski także jest w użyciu na wyspie. Lanzarote to idealne miejsce na spędzenie wakacji!Znajdziesz tu wspaniałe hotele, w których spędzisz najlepsze wczasy. Wyloty z Wrocławia na Lanzarote w każdą sobotę!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.