Wynajem samochodu osobowego – usługa wciąż niedoceniana

Wynajem samochodu umożliwia tymczasowe dysponowanie dowolnie wybranym pojazdem, udostępnionym przez firmę prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie wypożyczania samochodów. Często możliwość ta jest pomijana przez klientów indywidualnych, którzy przemieszczając się w obrębie miasta w celach biznesowych, turystycznych czy towarzyskich zapominają o możliwości jakie daje usługa wynajmu samochodu i wybiera alternatywne metody transportu, które nie zawsze opłacą się z punktu widzenia kosztów, czasu i komfortu. Szczególnie warto rozpatrzyć wynajem samochodu w dużych, rozległych miastach, jak Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław i innych, w których swobodna mobilność będzie dużym atutem podczas pobytu. O czym warto widzieć rozważając usługi wypożyczalni samochodów?

Dowolny wybór samochodu

wynajem samochodów w warszawieWypożyczalnie dysponują szeroką flota pojazdów. Są to samochody osobowe różnych klas, które odpowiadają różnym potrzebom. Wybór określonej marki i modelu będzie miał wpływ na cenę wynajmu. Do celów turystycznych dobrym wyborem będzie podstawowy model niższej klasy, który umożliwi dysponowanie samochodem za najniższą cenę. Zwykle będzie to kompaktowy samochód, dlatego dysponując większym bagażem lepiej rozważyć samochód z pojemnym bagażnikiem. Warto zapytać o możliwość zamontowania bagażnika dachowego i boksu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jeżeli cel wizyty w mieście podyktowany jest sprawami biznesowymi i istotny jest prestiż i wysoka prezencja, bez przeszkód wynajmiemy w niemal każdej wypożyczalni komfortowe samochody wyższej klasy segmentu E, czy luksusowe, reprezentacyjne limuzyny segmentu F.

Brak zbędnych formalności – wystarczy dowód osobisty i prawo jazdy

Większość wypożyczalni udostępni samochód na podstawie posiadanego prawa jazdy i dowodu osobistego. Podpisanie umowy i przekazanie dokumentów z kluczykami potrwa zaledwie chwilkę. W sposób bardzo szybki możemy stać się użytkownikami samochodu, który umożliwi pokonywać kilometry i przemieszczać się w dowolnie wybrane miejsca.

Elastyczność cenowa wynajmu samochodów

Istnieje powszechne przekonanie, że wynajem samochodu jest drogi, ale nie bierze się pod uwagę równie wysokich kosztów komunikacji miejskiej oraz komfortu różnych środków transportu. Ceny wynajmu niedużego samochodu na 1 dzień mogą wynieść około 70-100 zł. Cena ta maleje wraz ze wzrostem ilości dni, w jakich będziemy dysponować samochodem i może osiągnąć nawet poniżej 50 zł za dzień. Nie jest to wygórowana cena biorąc pod uwagę możliwości jakie daje nam posiadanie własnego samochodu.

Możliwe dodatkowe opłaty

Dobrze jest wiedzieć, że wypożyczalnia może zażądać w niektórych przypadkach dodatkowych opłat. Jeżeli zamierzamy poruszać się samochodem za granicą kraju, chcemy palić w samochodzie, lub całkowicie znieść swój udział w ewentualnej, powstałej szkodzie możemy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Warto zapytać z jakimi kwestiami wiążą się ewentualne dodatkowe opłaty, aby nie było rozczarowań.

W czym jeszcze może pomóc wypożyczalnia samochodów?

Jeżeli nagle tracimy możliwość poruszania się własnym samochodem, np. w skutek kolizji drogowej, możliwy jest kontakt z wypożyczalnią w celu udostępnienia samochodu pełniącego rolę auta zastępczego. Korzystanie z pojazdu będzie bezpłatne, bowiem koszty jego wypożyczenia pokrywa ubezpieczyciel sprawcy, lub ubezpieczyciel własnej polisy. Wypożyczalnia samochodów rozlicza się bezpośrednio z ubezpieczycielem, dlatego proces wynajmu auta jest wówczas bezgotówkowy.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. marta napisał(a):

    Pomimo, że od dłuższego czasu prowadzę działalność gospodarczą nie jestem mobilna. Wielokrotnie musiałam jechać do Łodzi. Skutkowało to licznymi przesiadkami. W końcu znajoma poleciła mi idealne rozwiązanie. Pokierowała mnie do http:// WynajemSamochoduWarszawa.PL
    Teraz wyjazdy służbowe stały się bardziej komfortowe, a przede wszystkim bardziej sprawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.