Wyposażenie samochodu do jazdy terenowej

Będąc początkującym kierowcą auta terenowego trzeba pamiętać o zaopatrzeniu samochodu w kilka podstawowych rzeczy. Niestety, czy auto jest prosto z salonu, czy odkupione od innego kierowcy potrzebuje remontu, usprawnień i modyfikacji.

Jednym z najistotniejszych części, które nie raz może wyciągnąć nas z problemu (i to dosłownie) jest wyciągarka. Przy jej pomocy można zwiększyć predyspozycje naszego pojazdu. Nie należy jednak zapominać, że sama wyciągarka nie wystarczy. Żeby sprzęt pracował sprawnie i był dopasowany do naszych czterech kółek trzeba dokupić parę niezbędnych akcesoriów. W zależności od wielkości i ciężaru naszego pojazdu należy dostosować adekwatną taśmę do „opasywania” drzewa. Przyczepiona do liny wyciągarki pozwoli nam nie tylko wydobyć samochód z dołu, ale równocześnie zabezpieczyć korę drzewa oraz zapobiegnie wycieraniu się samej liny. Dla powiększenia siły naszej wyciągarki, naprawdę warto wyposażyć się w bloczek zwrotny. Dodatkowo daje om możliwość na zmianę kierunku działania liny. Jest to nieodzowna opcja w przypadku wyciągania innego pojazdu. Dla bardziej wymagających kierowców, wielu producentów przyborów off-road oferuje również dużo dłuższe taśmy, które sięgają do kilkunastu metrów. Są bardzo wytrzymałe, w wyniku czego bardzo dobrze sprawdzają się w trakcie wyszarpywania drugiego pojazdu z błota, albo po prostu jego holowania. Może się wydawać, że tak niewielki przedmiot jak szekle jest zbędny. Nic bardziej błędnego. Bez ich pomocy nierealne jest połączenie ze sobą taśm albo instalacji bloczka. Lepiej wydać na nie znacznie więcej pieniędzy, ponieważ im mocniejsze, tym analogicznie – większy ciężar wytrzymają. Prezentowane dodatki są tylko niewielką częścią sprzętów do off-road. W toku wyposażania swojego samochodu najlepiej jest poprosić o radę specjalistę. W taki sposób nie narazimy się na niepotrzebny albo nieodpowiedni zakup drogiego sprzętu.

Nie ma się co oszukiwać. Sport jakim są wyścigi samochodów terenowych, jest jednym z niebezpieczniejszych dyscyplin. Dlatego też należy wyposażyć się w asekuracyjny sprzęt jakim jest wyciągarka. Rozsądnie jest także wydać znaczną część pieniędzy na tego typu akcesoria i jednocześnie mając gwarancję dobrej jakości sprzętu. Bowiem mowa o zdrowiu oraz życiu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.