Wyroby drewniane pokryte okleinami naturalnymi.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że większość mebli w naszych domach nie ma wiele wspólnego z klasycznym, litym drewnem. Najczęściej piękne i okazałe komody, szafy, stoły i krzesła pokrywają rozmaite okleiny naturalne. Dzięki nim nasze sprzęty wyglądają idealnie, nie rozsychają się i nie wypaczają. Producenci mebli, drzwi i okien nie wyobrażają sobie ekskluzywnych wyrobów, które nie byłyby kryte fornirem. Ciężko by im było gwarantować jakość produktów z litego drewna, które z czasem się wypacza, pęka i rozsycha.

Okleiny naturalne dają producentom wyrobów drewnianych wiele możliwości wykończenia swoich produktów. Forniry mogą być wykonane z dowolnego rodzaju drewna europejskiego czy egzotycznego. Ciężko jest odróżnić tego typu materiał na gotowym meblu od naturalnego, litego kawałka drzewa. Meble nim kryte wyglądają szlachetnie i elegancko przez wiele lat. Okleiny naturalne są również stosowane w produkcji wysokiej jakości paneli podłogowych. Dzięki nim powierzchnia podłóg nabiera niebanalnego charakteru.

Producenci oklein naturalnych zazwyczaj posiadają w swojej ofercie kilkadziesiąt rodzajów drewna, z którego wykonany jest fornir. Wielu z nich oferuje również możliwość sprowadzenia z Afryki, Ameryki czy Azji potrzebnego gatunku drewna i dostosowania go do indywidualnych potrzeb klienta. Tego typu zamówienia nie należą do tanich, bo trzeba pamiętać, że od sprowadzenia drewna do powstania okleiny jest jeszcze długa droga. Musi zostać pocięte na kawałki, a następnie na cienkie warstwy, które są ze sobą klejone i lakierowane.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.