Wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Już do dłuższego czasu ludzkość korzysta z udogodnienia jakimi są termometr czy manometry. Termometrów używamy nie tylko do pomiarów temp. która jest na zewnątrz, ale również do odmierzania temp. ciała, cieczy czy procesów bardziej wyspecjalizowanych. Jednak nie każdy wie, że praktycznie każdy termometr czy manometr musi zostać najpierw prawidłowo wyregulowany czy też wykalibrowany. Proces ten nosi nazwę wzorcowania.

Czym jest ten proces?

Wzorcowanie termometrów jest to zbiór procedur mających za zadanie ustalenie relacji pomiędzy wartościami wielkości mierzonej, wyświetlanymi przez wzorcowany przyrząd do mierzenia (pomiarowy), a wybranymi wartościami wielkości fizycznych, realizowanymi przez wzorzec jednostki pomiaru wraz z podaniem niepewności tego pomiaru. Wzorcowanie termometrów czy też wzorcowanie manometrów ma na celu określenie właściwości metrologicznych kalibrowanego przyrządu. Mówi o ich przydatności do przeprowadzania pomiarów czy poświadczenia, że wzorcowane urządzenie spełnia wybrane wymagania pogodowe – metrologiczne.

Firma nasza posiada wyspecjalizowane laboratorium, w który przeprowadza wzorcowanie dużej liczby urządzeń takich jak termometry oraz manometry. Nie jest nam straszna praca w terenie – jesteśmy w stanie przeprowadzić wzorcowanie także u naszych klientów, nawet w wolne dni czy święta. Dla producentów,firm dystrybucyjnych oraz klientów chcących nawiązać długoterminową owocną współpracę oferujemy korzystne warunki współpracy (ustalane dla każdego z osobna).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *