Zabawki na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka – święto dzieci i dla Dzieci
Co wybrać z okazji dnia dziecka? Klocki czy czas, który można spędzić z dzieckiem?
psycholog_o_dniu_dziecka

Zabawki na Dzień Dziecka

Myślę, że można połączyć jedno i drugie, tak będzie najlepiej. Niezależnie od tego jaki damy prezent, czy to będą klocki lego, czy to będzie książka, czy też jakaś wycieczka, to najważniejsze w tym dniu jest to by spędzić ten czas z dzieckiem, bo Dzień Dziecka to świętowanie dzieciństwa.

A czy Dzieci docenią taki rodzaj prezentów, czy to jest rzeczywiście coś co one zapamiętują, czy lepsza jest radość z wymarzonej zabawki?

Ja myślę, że w świecie dzieci jesteśmy najważniejszymi dla nich osobami, dla Nich to szczyt marzeń, by spędzić z nimi czas. Alternatywą dla zapracowanych rodziców w tym dniu jest po prostu to, że będą z maluchami. Ważne aby był to jakościowo dobry, tzn.: jeżeli chodzimy z dziećmi na festyn, grajmy, wygrywajmy dla dzieci zabawki, zaśpiewajmy dla nich, zatańczmy dla nich, jeżeli kupujemy zabawkę to taką, która sprawi, że będziemy rzeczywiście z nimi się bawić, rzeczywiście z nimi grać, niech to nie będzie kolejna okazja do tego żeby mieć chwilę wolną. Obserwując zachowania rodziców na festynach, zdarza się, że rodzice zachęcają dzieci do zabaw, po to aby odpocząć i mieć chwilę spokoju a chodzi o to by świętować razem. Myślę sobie, że to co może pomóc nam – rodzicom, we wspólnej zabawie z dziećmi, to wgląd w nasze wewnętrzne dziecko i zastanowienie się nad tym co by nas najbardziej w tych zabawach cieszyło, bawiło, inspirowało i  postaranie się położenia tego w zabawie razem z dziećmi.

To dobry pomysł dla zapracowanych Rodziców, ale są i tacy co na co dzień wystarczająco czasu poświęcają pociechom, chcieliby kupić coś ładnego, coś co sprawi  radość na dłużej niż jeden dzień, co to mogłoby być?

Całość artykułu na stronie www.freemind.com.pl’

Wywiad z psychologiem Małgorzatą Reiter w tvn „Zabawki na Dzień Dziecka”

freemind.com.pl

Centrum FreeMind to placówka świadcząca szeroki zakresu usług psychologa, psychoterapeuty, dietetyka w Warszawie. Nasi specjaliści, w oparciu o swoja wiedzę, doświadczenie praktyczne oraz stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, profesjonalnie i efektywnie pomogą w rozwiązywaniu Państwa trudności związanych z doświadczaniem życiowych kryzysów, lęków, depresji, nerwicy, trudności wychowawczych, kryzysów partnerskich, doświadczaniu strat, nałogów, problemów z odżywianiem, a także w odkrywaniu i umacnianiu Państwa kompetencji zawodowych, społecznych oraz talentów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.