Zaginarka do blachy – czyli o tym, jak wygina się blachę

zaginarka do blachy

Blacha jest jednym z częściej używanych materiałów. Jest stosunkowo twardym materiałem, a dzięki temu bardzo wytrzymałym. W jaki sposób można więc formować z niej różne elementy? Odpowiedzią jest zaginarka do blachy.

Urządzenie, jakim jest zaginarka do blachy, jak sama nazwa wskazuje, służy do wyginania materiału, jakim jest blacha. Umożliwia ona zaginanie blachy w linii prostej, pod określonym katem. Najczęściej wykorzystuje się ją w zakładach blacharskich, dekarskich oraz ślusarskich, zarówno tych małych, jak i dużych. Często korzysta się z niej również w wielu innych szeroko pojętych zakładach przemysłowych, gdzie wykonywane są np. maszyny mechaniczne.

Zaginarka do blachy ręczna

Ten typ zaginarki jest jednym z najprostszych, jakie możemy spotkać na rynku. Przy jej pomocy możliwe jest zarówno ciecie, jak i gięcie blach. Niewątpliwą zaletą tego typu rządzenia jest to, że blacha obrabiana przy jego pomocy nie traci swoich właściwości.

Zaginarka do blachy hydrauliczna

Nieco bardziej skomplikowanym narzędziem, są zaginarki do blachy hydrauliczne. Zazwyczaj wykonuje się na nich różnego rodzaju kształtowniki. Jak wskazuje nazwa, w tego typu zaginarce wykorzystujemy zasilacz hydrauliczny z pompa łopatkową oraz silnik elektryczny. Obecnie są to w pełni automatyczne urządzenia, bardzo komfortowe w obsłudze. Niektóre z tego typu zaginarek umożliwiają gięcie blachy w dwóch kierunkach. Są one również bardzo bezpieczne, dzięki umieszczonych w odpowiednich miejscach przyciskach bezpieczeństwa.

Zaginarka do blachy elektryczna

Są to jedne z najbardziej zaawansowanych modeli zaginarek do blachy. Pozwalają na zaginanie blachy wykonanej prawie z każdego rodzaju metalu m.in. stali, miedzi czy aluminium. Ten typ zaginarki można odpowiednio zaprogramować, żeby zautomatyzować i ułatwić sobie pracę. Są to urządzenia niezwykle precyzyjne, które możemy spotkać w największych zakładach przemysłowych. Przy jej pomocy zaginanie blachy jest czystą przyjemnością.

Jeżeli więc kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób formuje się twardą blachę, mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu chociaż trochę zaspokoiliśmy Twoją ciekawość. Jeżeli interesujesz się tym tematem, koniecznie kliknij odnośnik: zaginarka do blachy

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.