Zakup okularów przeciwsłonecznych

Jeśli uda nam się dobrać model podkreślający naszą osobowość i typ urody, wówczas okulary awansują do roli modnego niezbędnego dodatku. Zanim jednak przystąpimy do zakupu okularów przeciwsłonecznych, koniecznie należy dokładnie przestudiować kontur swojej twarzy. Dobrze dobrane oprawki u dobrego optyka stanowią swoim kształtem kontrast dla naturalnych rysów twarzy.

Twarz owalna

Kształt, do którego pasuje większość okularów. Świetnie wyglądają duże oprawki, które optycznie skracają długość buzi, okrągłe i prostokątne. Należy jednak wystrzegać się wzorów szerszych od twarzy na wysokości oczu oraz mocno zabudowanych o futurystycznych kształtach.

Twarz okrągła

Jest tak samo szeroka, co długa, a jej kontur jest owalny. Aby zmniejszyć wrażenie okrągłości najodpowiedniejsze będą modele o kanciastych prostych kształtach z szerokimi zausznikami bądź takie, których górna krawędź unosi się do góry w stronę skroni, przypominając skrzydła motyla.

Twarz trójkątna

Czoło jest szersze niż broda. Doskonale będą pasować okulary o owalnych, podłużnych soczewkach. Należy raczej unikać dużych, kwadratowych oprawek, które jeszcze bardziej wyostrzają trójkątny kształt twarzy.

Twarz kwadratowa

Kształt jest kanciasty z mocno zarysowaną szczęką. Należy szukać fasonów delikatnie zaokrąglonych u dołu, owalnych, które powodują odwrócenie uwagi od mocnej linii żuchwy. Właściwe będą również tzw. pilotki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.