Zakupy nie dla każdego

Wielkimi krokami nadciąga lato i jest to dla wszystkich raczej dobra nowina. Cieszą się oczywiście właściciele nadmorskich kurortów, smażalni i wypożyczalni sprzętu.

Ale radość przecież nie jest tylko przyczyną rosnących zarobków i szansy na udany sezon.

Kto jeszcze w takim razie cieszy się szczególnie z nadchodzących wakacji? Motocykliści? Ależ oczywiście – bo przecież kiedy, jak nie latem będą mogli wybrać się w daleką trasę. Pewnie taką, o jakiej marzyli całą zimę.

Więc wybierają się przede wszystkim w dalekie podróże właściciele przeróżnego sprzętu.

 boay

Taką niestandardową grupą ludzi, którzy latem szczególnie mobilizują swój sprzęt – są żeglarze. Niestandardowa – bo to wyjątkowo mała grupa, zazwyczaj zamożnych ludzi, którzy z jakiś względów zdecydowali się na ten sposób spędzania czasu.

Przeznaczona dla nich jest niewielka gałąź handlu i przemysłu. Wiąże się to oczywiście z podażą na produkty, które kupują, a raczej na same łodzie. Ceny bowiem, podstawowych wersji, nawet niewielkich żaglówek to wydatek równy z zakupem mieszkania lub naprawdę luksusowego samochodu.

Zaskakujący wydawałby się sklep dla żeglarzy, który znajdowałby się na naszym osiedlu oddalonym od morza kilkaset kilometrów.

A jednak jest taka firma i jest to bardzo dobrze zaopatrzony sklep dla żeglarzy.

Co można w nim kupić?

To co, będzie niezbędna każdemu marynarzowi. Ale uwzględnia się tutaj kilka czynników. Przede wszystkim waga i wytrzymałość. A kompromis między tymi wyznacznikami można uzyskać tylko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.

Można sobie wyobrazić jak wyglądałaby zastawa porcelanowa po wpłynięciu na kilka wysokich fal. Nie chodzi tutaj oczywiście o koszta zniszczenia ale o bezpieczeństwo.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.