Zalety i wady korzystania z biura rachunkowego

biruo rachunkowe

Zaczynając swoją przygodę z własną działalnością musimy zdecydować, czy ewidencję będziemy prowadzić sami czy też podejmiemy współpracę z jakiś biurem rachunkowym. Oczywiście każda decyzja ma swoje plusy oraz minusy.

Nie musimy podejmować od razu współpracy z biurem rachunkowym jeżeli tego nie chcemy. Możemy np. zatrudnić księgowego w naszej firmie na etat. Jednak skorzystanie z zewnętrznej firmy ma swoje plusy.

Po pierwsze…

Nie musimy zaprzątać sobie głowy podatkami oraz comiesięcznym rozliczaniem z podatków. Dzięki firmie świadczącej usługi księgowości możemy zyskać dużo czasu i skupić się wyłącznie na swojej docelowej pracy. Dzięki temu, że biura posiadają moc pełnomocnictwa, mogą reprezentować nas przed urzędami.

Po drugie…

Biura rachunkowe przeważnie posiadają pracowników, którzy mogą posiadać doświadczenie z wieloma podmiotami z różnych branż. Dzięki temu takie Biuro cały czas jest na bieżąco z przepisami podatkowymi, a dzięki bogatemu doświadczeniu pracowników w sprawach księgowych, podatkowych czy kadrowych szybko może dostosować się do prowadzenia ewidencji każdej firmy.

Po trzecie…

Bogate doświadczenie biura rachunkowego zapewnia, że nasze sprawy podatkowe będą w bezpiecznych rękach. Jeżeli dane Biuro rachunkowe ma duże doświadczeni oraz przychylne opinie klientów, to możemy być pewni, że nasza księgowość będzie prowadzona w sposób rzetelny.

Po czwarte…

Możemy dużo zaoszczędzić zatrudniając zewnętrzną firmę niż pracownika na etat. Oprócz kosztów związanych z zatrudnieniem pracownika, dochodzą jeszcze koszty odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia księgowości, szkoleniem pracownika itp. Jest to nieopłacalne szczególnie w bardzo małych firmach 1-2 osobowych.

Wady firm księgowych

Biura rachunkowe mają swoje zalety, ale również i wady. Może okazać się tak, że Biuro będzie dostarczało nieterminowo dokumenty do biura. W natłoku firm, z którymi Biuro współpracuje nasze interesy mogą niestety na tym cierpieć. Jeżeli Biuro ma dobre układy z prawnikami, to na nic może zdać się sądzenie, ponieważ mimo nierzetelności biura nie wypłaci nam ono odszkodowania za swoje błędy. Dlatego przed podjęciem współpracy z zewnętrzną firmą, należy dokładnie sprawdzić opinie danej firmy księgowej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.