Zalety zabudowy balkonów

O ile w przypadku domów jednorodzinnych zabudowy balkonów spotykane są raczej rzadko, o tyle w przypadku mieszkań w blokach zabudowa balkonów jest dużo bardziej popularna. Decyduje tu kilka czynników zysk i oszczędność – ciepła, powierzchni, czasu. O co dokładnie chodzi?

Zalety zabudowy balkonów

Dla części osób zabudowy balkonów wyglądają tandetnie i nie atrakcyjnie, jednak zauważa się wzrost świadomości zainteresowanych w tym względzie i zdecydowanie większy nacisk kładzie się na estetykę i właśnie atrakcyjność. Mało osób zdaje sobie sprawę jakie dokładne korzyści niesie za sobą zabudowa balkonu. Warto je wymienić:

  • ochrona przed kurzem, brudem i hałasem
  • w przypadku mieszkań na parterze ochrona przed złodziejami
  • ochrona przed warunkami atmosferycznymi
  • dodatkowe „pomieszczenie”
  • zabudowa balkonów obniża koszty ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym

Jak widać, korzyści jest trochę, dlatego nie warto wyciągać pochopnych wniosków. Postaramy się pokrótce omówić wymienione podpunkty.

Zabudowa balkonów to ochrona przed różnymi czynnikami

W przypadku, gdy mieszkamy przy ruchliwej drodze oraz parkingu szybko zauważymy hałas oraz kurz, który powstaje za sprawą ciągle przemieszczających się pojazdów. Zamknięte szyby w naszym balkonie pozwolą nam wpuścić trochę świeżego powietrza, ale bez hałasu i kurzu z zewnątrz. Walory ochronne zauważymy również zimną i ogólnie w czasie chłodniejszych dni, gdy dużo mniej ciepła uciekać będzie przez balkon, który posiada zabudowę.

Ogromne zalety ma również balkon, na którego zabudowę się zdecydujemy, gdy mieszkamy na parterze. Przysłowie mówi, że okazja czyni złodziejem. Cóż, zabudowany balkon zabiera tę okazję.

Dodatkowe pomieszczenie

Zabudowany balkon jest również dodatkowym pomieszczeniem i to wydaje się być jego największą zaletą. Dlatego tak często w miastach mieszkańcy blokowisk decydują się na jego zabudowę. W okresie letnim możemy z powodzeniem suszyć pranie, a także spokojnie się opalać i wypoczywać na zewnątrz, ale będąc oddzielonym od sąsiadów. W okresie zimowym możemy przechowywać różne przedmioty – wózek dla dziecka, rowery – czyli rzeczy, które nawet w piwnicy w bloku mogłyby zmienić właściciela.

Wydaje się zatem, że zabudowa balkonów nie jest takim głupim rozwiązaniem. Największym zainteresowaniem cieszy się w okresie wczesnojesiennym oraz zimowym. Kto z nas, mieszkając  w bloku nie chciałby zyskać dodatkowego pomieszczenia? Zobacz http://skarbiec.tiu.pl/zabudowybalkonow-bialystok.html jak wyglądają najczęściej wybierane zabudowy balkonów w Białymstoku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.