Zasady urządzenia recepcji

Recepcja jest najważniejszym miejscem w każdym biurze. To do niej kierują swe kroki goście firmy.

Pierwsze wrażenie na temat przedsiębiorstwa jest budowane przeważnie na podstawie tego, jak funkcjonuje recepcja, jak pracują zatrudnieni tam pracownicy i jak urządzone jest pomieszczenie. Jeżeli na początku znajomości pokażemy potencjalnym klientom chaos, bałagan, przypadkowość, to zazwyczaj możemy się pożegnać z dobrym kontraktem. W biznesie liczy się porządek, ład, pragmatyzm i dążenie do celu. Te cechy powinny być przede wszystkim wyeksponowane za pomocą odpowiedniej aranżacji wnętrza pomieszczenia recepcyjnego, a także samego biura.

Lady w recepcji, podobnie jak inne meble biurowe, powinny być tak skonstruowane i ustawione, aby nie krępować możliwości pracy, przy jednoczesnym zapewnieniu wrażenia schludności, czystości i panowania nad całością. Istotne znaczenie ma usytuowanie mebli, które wpływa na ustawienie komputerów, możliwość nawiązania kontaktu z pracownikiem i inne czynniki, niezwykle istotne dla firmowych gości. Meble w recepcji nie mogą tworzyć wrażenia bariery i niedostępności. Powinny sprawiać wrażenie eleganckiego sprzętu, który odgranicza strefę firmową, ale nie stanowi przeszkody nie do przebycia. Od tego zależy w znacznej mierze samopoczucie osób pojawiających się w recepcji, a następnie w biurze czy gabinecie.

Ważna rola, jaką mają w założeniu spełniać meble biurowe, w tym te znajdujące się na terenie recepcji sprawia, że są to meble bardzo solidnie wykonane, i co za tym idzie, odpowiednio drogie. Wiele przedsiębiorstw nie decyduje się na komponowanie lad z dostępnych w systemowych zestawach komponentów, ale zleca zaprojektowanie i przygotowanie ich na indywidualne zamówienie. Na rynku jest sporo profesjonalnych firm, które pomagają w aranżacji wnętrz recepcyjnych oraz przygotowują zgodnie z projektem wszelkie biurowe przestrzenie.

Przykład profesjonalnych mebli biurowych i recepcyjnych można znaleźć na tej stronie http://www.balma.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.