Zasady użytkowania fartuchów

Lekarze i dentyści są zobowiązani do noszenia fartuchów lub kompletów medycznych składających się z bluzy i spodni. Krój, materiał oraz kolor są dowolne, jednak trzeba zaznaczyć, że specjaliści korzystają z marek specjalizujących się w produkcji ubrań dla branży medycznej.

Ponadto lekarze muszą zakładać do pracy także obuwie o gumowej podeszwie, zakrywające palce, jednak kupno odpowiedniego obuwia pozwala na większą wolność wyboru. Najpopularniejszym modelem w ostatnich latach są gumowe buty firmy Crocs. Obuwie tego typu jest wygodne i uniemożliwia poślizg, co jest szczególnie istotne w szpitalach, gdzie powierzchnie są pokryte płytkami. Ubiór ochronny jest regulowany ustawami o zawodzie oraz podkreśla profesjonalizm. Taki podświadomy komunikat informuje pacjentów, a także ich opiekunów (jeżeli pacjentem jest dziecko lub osoba potrzebująca pomocy), że mają do czynienia z osobą odpowiedzialną. Każdy z nas ceni takich specjalistów i chętnie oddaje się w ich opiekę. Jak widać odzież medyczna (zob. sklep.medicstar.pl)  może pomóc w takim odbiorze przez pacjentów.

Największą zaletą jaką ma odzież lekarska jest to, że można ją prać nawet w bardzo wysokiej temperaturze bez obawy o zmiany w strukturze, kształcie i rozmiarze ubrań. Wysoka temperatura jest konieczna w celu zniszczenia śladów krwi (niestety zawody medyczne mocno predysponują do kontaktu z substancjami organicznymi i płynami ustrojowymi), a także drobnoustrojów chorobotwórczych. W ten sposób można uniknąć przenoszenia zakażeń. Niezwykle istotne jest to, aby regularnie zmieniać komplety ubrań oraz prać je wyłącznie z innymi ubraniami używanymi w pracy.s

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. lekarz Adam pisze:

    W moim gabinecie używam tylko dobrej jakości fartuchów, niestety te gorszej jakości, ze względu na bardzo częste pranie niszczą się bardzo szybko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.