Zastosowanie agregatów chłodnicznych

Niewiele osób zastanawia się, jak to się dzieje, że w naszych sklepach znajdują się chłodzone i mrożone towary, które zostały wyprodukowane tysiące kilometrów od naszego kraju. Mało kto zdaje sobie sprawę, że transport takich produktów jest możliwy dzięki samochodom, statkom oraz kontenerom, zaopatrzonym w specjalne agregaty chłodnicze. Tylko w ten sposób mogą one bezpiecznie dotrzeć do naszych sklepów, magazynów i chłodni, gdzie również znajdują zastosowanie agregaty chłodnicze, odpowiedzialne za całe systemy chłodzące żywność.

Na statkach towary przechowywane są w ogromnych ładowniach, których temperaturę dostosowuje się do rodzaju przewożonych produktów. Transport kolejowy artykułów chłodzonych czy mrożonych odbywa się w odpowiednich kontenerach, w których utrzymywana jest stała, niska temperatura. Samochody z chłodniami najczęściej posiadają regulację temperatury w kabinie kierowcy i to on musi nadzorować jej wysokość, zgodnie  z załączonymi dokumentami przewozowymi.

Systemy chłodzące w sklepach i magazynach, do których transportowane są produkty, wykonują zazwyczaj profesjonalne firmy, specjalizujące się w chłodnictwie. To one decydują, jakie urządzenia nadają się do określonych celów, projektują całość tak, by pracowała w systemie opartym o agregaty chłodnicze, znajdujące się na zewnątrz pomieszczeń, w których ma być utrzymywana niska temperatura. W niewielkich sklepach budowa systemów chłodniczych jest nieopłacalna. Przy dużych powierzchniach magazynowych jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *