Zdrowe zęby to lepsza jakość życia

Bardzo smutny jest fakt, że wielu Polaków, pomimo dostępu do wyczerpujących informacji dotyczących zdrowia w ogóle, w dalszym ciągu zaniedbuje swoje uzębienie. Zdają się oni ignorować badania, które jasno mówią, że choroby zębów i dziąseł mają bezpośredni wpływ na kondycję całego organizmu. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej łatwo mogą przenosić się do innych części ciała i nawet powodować dysfunkcję kluczowych dla życia organów takich jak serce, jelita itd.

Na szczęście współczesna medycyna umożliwia przywrócenia nawet bardzo zaniedbanego uzębienia do bezpiecznego tj. niezagrażającego zdrowiu stanu. W większości przypadków wystarczy już kilka wizyt u najbliższego dentysty, który doprowadzi chore zęby do właściwego porządku. Nie jest to procedura ani szczególnie kosztowna, ani nawet specjalnie uciążliwa dla pacjenta. Problemy mogą pojawić się dopiero w przypadku starych i poważnych zaniedbań, takich jak głęboka próchnica, czy ułamane i nieleczone zęby. W najgorszych przypadkach do akcji będzie musiała wkroczyć chirurgia stomatologiczna, dzięki której usunięte zostaną np. zarośnięte dziąsłami korzenie. Na szczęście są to przypadki rzadkie i większość problemów da się rozwiązać w najbliższym gabinecie.

Należy jednak pamiętać, żeby regularnie dbać o stan swojego uzębienia zanim pojawią się poważne problemy. Stomatologia zachowawcza (więcej informacji tutaj: impla.com.pl/leczenie-kanalowe) jest dziś na takim poziomie, że pozwala praktycznie bezboleśnie uporać się z większością zagrożeń. Warunkiem jest jednaka odpowiednia profilaktyka i dbałość o zdrowie w jamie ustnej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.