Złote sztabki lokacyjne – dobry pomysł na zabezpieczenie oszczędności

Złoto inwestycyjne, w postaci sztabek lub monet bulionowych, to sprawdzona i bezpieczna metoda zabezpieczenia własnych oszczędności. Gdy czasy są niepewne finansowo i gospodarczo, lokowanie pieniędzy w bankach na lokatach albo trzymanie ich w przysłowiowej skarpecie nie jest dobrym rozwiązaniem. W przypadku załamania gospodarczego banki po prostu wstrzymają wypłaty,
a pieniądze trzymane w domu mogą zwyczajnie stracić na wartości. Co w takiej sytuacji stanie się
ze złotem?

No właśnie! Ze złotem nie stanie się nic złego. Wręcz przeciwnie – w takiej sytuacji najprawdopodobniej jeszcze bardziej zyska na wartości. Będziemy w posiadaniu najlepszego
i akceptowanego na całym na świecie „środka płatniczego”. Dlatego między innymi dobrze jest mieć złoto inwestycyjne (np. sztabki lokacyjne o różnej gramaturze, aby łatwiej było nimi zarządzać).

Jak i gdzie dziś najlepiej kupować złoto inwestycyjne?

Przede wszystkim, zawsze kupujmy złoto fizycznie istniejące, nie takie na papierze. Złote sztabki lokacyjne (o dowolnej gramaturze), jak również złote monety bulionowe można nabyć obecnie nawet przez Internet. Ważne jest jednak, aby kupować je wyłącznie od sprawdzonych dostawców lub bezpośrednio od producentów złota inwestycyjnego. Jedynym producentem takiego złota w naszym kraju jest Mennica Polska, która posiada własną rafinerię, produkuje i sprzedaje między innymi złote monety oraz sztabki lokacyjne i może poszczycić się długoletnimi tradycjami na tym rynku. Mennica prowadzi również (poza sklepami stacjonarnymi w największych miastach Polski) swój sklep internetowy, w którym można zamówić również złoto. Zaletą kupowania kruszcu właśnie w Mennicy gwarancja odkupu złota. Jeżeli więc kupimy złoto inwestycyjne w Mennicy Polskiej (czy to sztabki czy monety) i zechcemy je odsprzedać, Mennica gwarantuje, że w każdej chwili złoto to od nas odkupi. Jest to bardzo atrakcyjna oferta. Ponadto, klienci Mennicy mogą skorzystać także z dodatkowej usługi związanej ze złotem. Zakupione tu złote sztabki lokacyjne – jeżeli chcemy – mogą być dla nas przechowywane w bezpiecznym skarbcu menniczym. Jeżeli natomiast planujemy trzymać złoto w domu, po prostu zamawiamy wybrane monety lub sztabki przez stronę internetową, a kurier dostarcza nam przesyłkę pod wskazany adres. Kupując złoto online – w Mennicy Polskiej – mamy również pewność całkowitego bezpieczeństwa przeprowadzanej transakcji.

Dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają inwestować w złoto, Mennica Polska na swoich stronach internetowych publikuje porady i analizy ekspertów rynku złota. Będą one z pewnością bardzo przydatne dla tych osób, które zamierzają bezpiecznie ulokować swoje oszczędności i zabezpieczyć własną przyszłość finansową.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.