Jak znaleźć dobrego fotografa?

Wydaje się, że wybór fotografa to prosta sprawa. Ale gdy już bierzemy się za tą czynność, to zaczynają się schody. Mnogość ofert, różne ceny. Nie każdy fotograf jest wart Twojej uwagi. Tak więc, jak znaleźć dobrego fotografa? Jest kilka zasad, które przystoi znać, aby dokonać zadowalającego wyboru.

Portfolio fotografa to ważny czynnik przy jego wyborze

W sytuacji, gdy ciekawisz się fotografią to dużo łatwiejsze będzie dla Ciebie znalezienie oferty wartej uwagi. Wiesz w końcu na co zwrócić uwagę. Ale co z osobą, która nie ma kompletnie pojęcia na ten temat? To do Ciebie właśnie skierowany jest ten artykuł. Dowiesz się tutaj jak znaleźć dobrego fotografa! Zacznijmy może od tego, że musisz przeglądać odmienne od siebie portlofia. Dlaczego to takie ważne. Dzięki temu będziesz miał porównanie, co Ci się bardziej podoba, a co mniej. W końcu każdy fotograf cechuje się innym stylem i nie jest powiedziane, że każdy charakter wykonanych fotografii będzie Ci odpowiadał. Stąd nasuwa się pewien wniosek. Mianowicie najlepiej abyś zorientował się, jaki styl Ci pasuje. W następstwie tego, będziesz mógł sporządzić listę fotografów. Tym sposobem będziesz miał prostą sprawę.  A co dodatkowo?

fotograf z aparatem

Oferta oraz kontakt z fotografem

Zwykle fotograf podaje kontakt do siebie na swojej witrynie. Jeśli już tak jest, to skorzystaj z okazji i napisz lub zadzwoń do niego. Tym sposobem sprawdzisz jakie podejście do klienta ma dany fotograf. Wypadałoby, aby w miarę szybko odpisywał, a jeżeli nie odebrał telefonu, to najlepiej tego samego dnia oddzwonił. Jeśli długo musisz czekać na odpowiedź zwrotną na meila i nie możesz się dodzwonić, to  sprawa nie wygląda fajnie. Lepiej poszukaj kogoś innego.  Przy wyborze fotografa najważniejszą sprawą jest jednak jego oferta. Każdy fotograf stara się zdobyć klienta. Na pewno spotkasz się z różnymi promocjami, dodatkowymi bonusami oraz……dziwnie niskimi stawkami. I tutaj zaczyna się problem. Czy warto rozważać takie oferty? Głównie możesz spotkać się z nimi na portalach ogłoszeniowych. Są to niezbyt profesjonalne usługi. Zwykle taki fotograf nie ma nawet własnej strony internetowej. Dopiero buduje swoje portfolio i się uczy. Czy jakoś takich zdjęć może być dobra? Z tym bywa różnie. Jeżeli nie zależy Ci na wprost świetnie wyglądających fotografiach, to możesz przetestować takiego fotografa. Jednak nie poleca się  wybierać fotografa na podstawie niskiej ceny. Z drugiej jednak strony przepłacać też nie warto. Przeglądnij różne oferty, porównaj je i wybierz to co będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Ciekawy blog o fotografii lub forum mogą okazać się dla Ciebie pomocne i z pewnością pomogą znaleźć dobrego fotografa. Często w takich miejscach udzielają się osoby, które korzystały z usług fotograficznych i mogą kogoś dobrego polecić.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.