Jak znaleźć dobry klub fitness?

zajecia-fitness

W dobie słusznej popularyzacji zdrowego trybu życia, w tym aktywności fizycznej, coraz więcej ludzi decyduje się na regularne uczęszczanie na zajęciach fitness. Niestety, wiele początkujących trafia na mało przyjazne miejsca, lub po prostu ma pecha i nie czuje się dobrze w danym lokalu. Jak więc znaleźć taki klub fitness, do którego będzie się chciało systematycznie chodzić i ćwiczyć?

Przede wszystkim każdy potencjalny członek klubu powinien się zastanowić czego oczekuje. Czy woli bardziej kameralny klub, gdzie jednocześnie może ćwiczyć więcej osób, czy też większy obiekt, gdzie nie będzie zwracał niczyjej uwagi. Inne warunki i zwyczaje panują w klubach osiedlowych, inne w sieciowych, inne wreszcie w klubach premium.

Szukajcie a znajdziecie

Dobrym posunięciem będzie na pewno przeprowadzenie rekonesansu, czyli wyjście do kilku punktów celem zapoznania się z atmosferą i otoczeniem. Na początku może się o tym nie myśli, ale dużym ułatwieniem jest na pewno dogodny dojazd i parking, klimatyzacja, a także położenie na trasie z pracy lub uczelni do domu. Ważna jest także infrastruktura – dostępne urządzenia do ćwiczeń, wielkość szatni i sal, stan pryszniców.

Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z programami zajęć oraz godzinami otwarcia. Naprawdę nie każdy rodzaj ćwiczeń jest dla każdego i lepiej nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Wiele klubów fitness umożliwia darmowy udział w jednych próbnych zajęciach i zdecydowanie warto z takiej opcji skorzystać. Przy okazji można porozmawiać z trenerem i sprawdzić, czy może on pozytywnie motywować. Warto także sprawdzić, czy istnieje możliwość zakupu karnetu.

W dobrym klubie fitness ćwiczy się z przyjemnością, ale to zależy także od uczestnika. Dlatego nie warto zrażać się ewentualnymi początkowymi wpadkami i niedociągnięciami i konsekwentnie przychodzić na zajęcia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.