Zwrot podatku w Norwegii

zwrot podatku Norwegia
zwrot podatku Norwegia

Rozliczanie podatków jest obowiązkowe i należy je złożyć do końca kwietnia.

W przypadku opóźnienia, nie ma się o co martwić. Można nieformalnie przedłużyć ten okres do końca maja. Jeśli natomiast nie złożymy naszej deklaracji podatkowej do norweskiego urzędu skarbowego, przedłużenie decyzji o rozliczeniu może przedłużyć się aż o sześć miesięcy. Z tego właśnie powodu zająć się takimi sprawami jak najszybciej. Nie chcemy przecież czekać na nasze pieniądze dodatkowe pół roku.

Zwrot podatku Norwegia – o niego może ubiegać się każdy, kto tam pracował w oparciu o legalną umowę o pracę.

Tym samym działaniem odprowadzał składki, za co odpowiedzialny był pracodawca. W końcówce roku kalendarzowego można zacząć ubiegać się o rozliczenie podatkowe do norweskiego urzędu skarbowego. Gdy jednak zdarzy nam się zapomnieć o złożyć wniosek o zwrot o zwrot podatku Norwegia, urząd skarbowy zrobi to za nas. Ta procedura jednak może się przedłużyć, ze względu na korektę, jaką w większości przypadków należy popełnić przez podatnika. To jednak nie koniec naszych konsekwencji. Urząd może naliczyć nam karę, która zostanie odjęta od naszej kwoty wolnej od podatku. Dodatkowo w przypadku nierozliczenia się w terminie, na nasza niekorzyść jesteśmy pozbawiani wszelkich ulg jakie nam uprzednio przykazywały. Dlatego tak ważnym elementem jest rozliczać się z norweską skarbówką we właściwym terminie.

Zwrot podatku Norwegia.

Jeśli znajdujesz się w Polsce, a Twoja praca w Norwegii trwała jakiś okres, rozliczać mogą się za Ciebie polskie, prywatne firmy. Wypełnią wówczas one za Ciebie potrzebną biurokrację i prześlą ją do urzędu skarbowego. Spółka wówczas nie pobiera od Ciebie % od kwoty wolnej od podatku, tylko jednorazową opłatę, dlatego nie będziesz zbyt mocno obciążony kosztami. Możesz też dużo zyskać na czasie, gdyż pełniąc takie czynności samemu, trzeba wyszukać dokładnych informacji w internecie i różnych źródłach.

zwrot podatku Norwegia

zwrot podatku Norwegia

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.