Życie na kredycie

ID-100117697W dzisiejszych czasach kredyt bierzemy praktycznie na wszystko. Kredyty gotówkowe, hipoteczne, odnawialne, konsolidacyjne, a nawet karty kredytowe na codzienne wydatki. Pożyczać możemy w złotówkach, frankach szwajcarskich, dolarach… Do wyboru do koloru. Spójrzmy prawdzie w oczy – niewielu szczęśliwców może pozwolić sobie na wkroczenie w dorosłe życie bez zaciągnięcia kredytu.

Dom dla absolwenta (nie mylić z domem studenta)

Kto by nie chciał zaraz po ukończeniu studiów zamieszkać we własnym mieszkaniu (a najlepiej domku z ogrodem), z dala od bacznego oka rodziców lub, co gorsza, teściów. Wszyscy chcą i wszyscy próbują. Dla większości jedyną możliwością jest właśnie pożyczka. Najtańszy kredyt hipoteczny to klucz do sukcesu i rozwiązanie problemów młodych absolwentów. Warto rozejrzeć się w opcjach, jakie proponują nam banki, a jest ich wiele. Aby sprostać wymogom kredytodawcy i posiadać zdolność kredytową trzeba być już zatrudnionym i mieć stałe dochody. Mile widziany spory wkład własny. A zatem do dzieła studencie, zaoszczędź w trakcie studiów (albo utrzymuj dobre kontakty z rodzicami i dziadkami), po studiach do pracy i po kilku miesiącach najtańszy kredyt hipoteczny może być twój.

A w domu…

Kredyt udzielony, mieszkanie kupione, trzeba by jeszcze wypełnić pustkę między czterema ścianami. Remont nowego gniazda można zrobić z własnych środków, jeśli takowe zaoszczędziliśmy, lub jego koszt wliczyć w kwotę kredytu hipotecznego. Ta druga opcja jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że ratuje nas przed braniem osobnej pożyczki. W ten sposób możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu a w efekcie łatwo i, co najważniejsze szybko, otrzymać wymarzony dach nad głową. Własny, przytulny kąt i rata miesięczna nie spędzająca snu z powiek to marzenie niejednego młodego człowieka. Wszystko jest możliwe, szukajcie a znajdziecie.

Ciężko walczyć z rzeczywistością, która jasno określa konieczność korzystania z kredytów w przypadku większości młodych ludzi. Zamiast walczyć z wiatrakami trzeba po prostu poszukać najkorzystniejszej opcji i mądrze zaplanować tak duże zmiany w życiu.

fot:freedigitalsphoto.net

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.