Żywność ekologiczna

W latach, gdy każdego dnia nasze otoczenie staje się o wiele bardziej skażone, a prawdziwą plagą dotykającą coraz to większą część ludzkości stanowią choroby cywilizacyjne, takiego rodzaju jak nadwaga oraz nadciśnienie, pozytywnym trendem wchodzącym do naszego życia staje się moda na zdrową żywność. Grupą najwybitniej podatną na ów trend są młodzi ludzie preferujący zdrowszy tryb życia. Motywująca jest dla nich coraz to potężniejsza świadomość oraz chęć jak najdłuższego wstrzymania młodości, wigoru plus urody.

Zdrowe odżywianie jest nierozerwalnie związane z pojęciem żywności ekologicznej. Czym właściwie ona jest? Żywność ekologiczna robiona jest procedurami rolnictwa ekologicznego, co znaczy, że do jej produkcji stosowana jest jak najmniejsza liczba nawozów sztucznych, środków chemicznych plus pestycydów. W internecie powstaje w dużym stopniu większa ilość wirtualnych sklepików z ekologiczną żywnością, a znacznie ogromniejszą część naszej codziennej diety stanowią warzywa oraz owoce, a nie fast foody. Poprzez większą świadomość, w codziennym przyrządzaniu dań, zamiast modnego oleju dobieramy o wiele korzystniejszą dla naszego zdrowia oliwę z oliwek, olej lniany bądź tłuszcz kokosowy.

Za zdrowym stylem odżywiania kontynuują także najpospolitsze restauracje typu fast food, wzbogacając swoją gamę usług o świeże sałatki, a wyraźnie większość supermarketów posiada odrębne działy a także stoiska z żywnością ekologiczną. Regały wypełnione są orkiszowymi towarami śniadaniowymi, najróżniejszymi kaszami plus mąkami na przykład mąką żytnia, orkiszowa a także niezbyt znanymi do tej pory produktami, jak amarantus.

Żywność ekologiczna posiada na nieszczęście jedną wadę – jest zdecydowanie droższa od żywności tradycyjnej. Bez wątpienia wpływ na ten fakt ma wspomniana wcześniej fama na to, co zdrowe i ekologiczne. Podstawowy powód stanowi zjawisko, iż uprawianie zdrowej oraz ekologicznej żywności po prostu więcej kosztuje. Rolnicy w gospodarstwie ekologicznym nie hodują zwierząt na obszerną skalę, nie używają nawozów azotowych, chemicznych oraz pestycydów. Zatem w tych gospodarstwach niezbędne jest zatrudnienie większej cyfry pracujących jak również użytkowanie droższych pasz, a przez to, że nie używa się oprysków, zbiory są mniejsze niż w gospodarstwach korzystających zwyczajowe formy. Wszystko to ma swe odzwierciedlenie w kosztach przedmiotów na sklepowych półkach. Jednakże warto podążyć za taką modą. Zaleca się już dziś zadbać o swoje zdrowie, urodę plus odpowiednie samopoczucie wybierając zdrową ekologiczną żywność.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. p.graczyk napisał(a):

    Świetny artykuł. Wprawdzie żywność ekologiczna jest nieco droższa od żywności tradycyjnej, jednakże jest to inwestycja w przyszłość – w nasze zdrowie. Im bardziej zadbamy teraz o jakość spożywanych posiłków, tym większa szansa na to, że w przyszłości mniej pieniędzy stracimy na leki :) Pozdrawiamy i zapraszamy do naszego sklepu! Hurtownia zdrowej żywności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.