Czy warto zmieniać rozmiar opon i felg?

felgi Gorlice
felgi Gorlice

Zastanów się dwa razy zanim zmienisz rozmiar felgi i opony Gorlice.

Kiedy przychodzi czas na wymianę w pojeździe opon w Gorlicach, rozmiar opon i felg jest bardzo ważny. Jeśli kiedykolwiek zmienisz oponę na inną, możesz uszkodzić swój samochód. Przed zmianą rozmiarów opon wykonaj badania, aby upewnić się, że możesz to zrobić bezpiecznie. Na przykład poczytaj w internecie lub zapytaj swojego mechanika lub dealer’a. Większość kierowców nie musi zmieniać rozmiaru opony i felgi Gorlice. Rozmiar opon w Twoim samochodzie nie został wybrany przypadkowo, każdy pojazd został zaprojektowany w taki sposób, aby konkretny rozmiar spełniał swoje funkcje jak najlepiej.

Oto niektóre elementy pojazdu, na które wpływa zmiana rozmiaru opony razem z felgą w Gorlicach:

  • Zarówno prędkościomierz, jak i licznik kilometrów są kalibrowane na podstawie wysokości twoich opon. Większa opona spowodowałyby, że prędkościomierz byłby wolniejszy niż rzeczywista prędkość. Krótsza opona wskazywałyby wyższy odczyt prędkościomierza.
  • Nowsze pojazdy mają wewnętrzne komputery, które opierają obliczenia na wysokości opon. Komponenty, takie jak układy hamulcowe zapobiegające blokowaniu kół, mogą zawieść z innym rozmiarem opon.
  • Zawieszenie może być obciążone większym tarciem w przypadku wyższej opony Gorlice, powodując szybsze zużycie i / lub awarię.

Dla kogoś, kto chce zmodyfikować swój pojazd, koła i felgi są często pierwszym miejscem do rozpoczęcia.

felgi Gorlice

felgi Gorlice

Koła i felgi zapasowe w Gorlicach są często małe i nie przyciągają zbyt wiele uwagi.

Kiedy ludzie zmieniają koła pojazdu, przechodzą na koło zapasowe o większej średnicy. Ci ludzie inwestują w opony Gorlice o niższym profilu, bardziej reprezentatywne. Większość specjalistów w branży oponiarskiej zaleca nie więcej niż 3% różnicy wysokości w stosunku do opony Gorlice, z którą pierwotnie zakupiony był samochód.  W przypadku typowych rozmiarów opon i felg każdy z głównych producentów opon Gorlice oferuje co najmniej kilka opcji. Niektóre rzadkie rozmiary opon felg są produkowane tylko przez kilka firm. Jeśli nalegasz na zmianę rozmiarów opon Gorlice, sprawdź co oferują specjaliści. Sprawdź w niektórych sklepach z oponami, ale uważaj, niektórzy stawiają sprzedaż, nie klienta jako priorytet. Innym dobrym miejscem do zasięgnięcia porady są fora motoryzacyjne. Znajdź dobre forum dla konkretnego typu pojazdu i zapytaj o jego specyfikacje i opinie na temat planowanej przez Ciebie zmiany.

Zdziwiłbyś się, jak łatwo jest znaleźć kogoś, kto już wypróbował konkretny rozmiar opony i felgi Gorlice.

Możesz wykonać własne badania i spróbować skorzystać z kalkulatora rozmiarów opon dostępnego na różnych witrynach motoryzacyjnych. Te kalkulatory opon w Gorlicach umożliwiają porównanie specyfikacji różnych rozmiarów opon, a co za tym idzie felg. Wyświetlają wysokość, szerokość, obroty, różnice prędkościomierza i wiele innych. Narzędzia te nie są dokładne, ponieważ rozmiar opony Gorlice może się nieznacznie różnić w zależności od modelu opony, ale są to bardzo dobre narzędzia. Dlatego używaj kalkulatora rozmiarów opon jako pomocnika. Następnie potwierdź swoje obliczenia u specjalisty z branży oponiarskiej, który następnie pomoże Ci dobrać odpowiednie felgi Gorlice. Możesz również znaleźć dokładną zmierzoną wysokość każdego modelu opony, odwiedzając stronę internetową producenta opon. Tak samo jest ze specyfikacją felgi, wszystko znajdziesz na stronie producenta. Jeśli to możliwe, powinieneś użyć rozmiaru opon, które były pierwotnie w Twoim samochodzie. Nie zmieniaj ich tylko dlatego, że znajdziesz dobrą cenę w innym rozmiarze. Wiele rzeczy w twoim samochodzie zostało zaprojektowanych w określony sposób, polegając na rozmiarze opon. Jeśli musisz zmienić rozmiar opon i felg w Gorlicach, upewnij się, że rozmiar jest bezpieczny dla twojego pojazdu.

opony Gorlice

opony Gorlice

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.