Praktyczne szafy wnękowe na wymiar

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wnęki rzadko kiedy są pożądanym elementem mieszkania. Często znajdują się w całkiem nieoczekiwanym miejscu, zaburzając aranżację i stanowiąc przestrzeń, którą naprawdę trudno wykorzystać. Czasem wnęka jest co prawda zaplanowana, ale wtedy od razu jest rozwiązanie jej wykorzystania. Jednak w większości przypadków wnęki są rezultatem błędów projektowych lub wykonawczych. Czy można je jakoś „oswoić”?

Sposoby na wykorzystanie wnęk

Jeżeli nie można się ich pozbyć, najlepiej znaleźć metodę na ich wykorzystanie. Wiele zależy od rozmiarów, a przede wszystkim głębokości wnęki. Problemem może być zarówno zbyt płytka, jak i zbyt głęboka wnęka. W obu przypadkach najłatwiej przerobić je na praktyczne schowki. Tylko w tym płytszym zmieszczą się po prostu mniejsze rzeczy. Z drugiej strony, taką wnękę można wykorzystać do wyeksponowania swojej kolekcji, np. figurek. A jeśli wnęka ma być pewną formą graciarni, można ją sprytnie ukryć np. za kotarą.

Zabudowa wnęk

Jednak najczęściej spotykanym wariantem jest zabudowa wnęk. To optymalny sposób na wykorzystanie przestrzeni. W zależności od potrzeb, wnękę można zabudować regałem np. na książki i w ten sposób stworzyć domową biblioteczkę, lub szafą. W końcu miejsca na przechowywanie odzieży niemal zawsze brakuje. Szafa wnękowa zazwyczaj znajduje się w przedpokoju, ale czasem także w sypialni lub garderobie. I niemal zawsze jest to szafa przesuwna – wnęka jest zwykle tak usytuowana, że zastosowanie tradycyjnego sposobu otwierania drzwi jest po prostu niemożliwe.

Szafy wnękowe na wymiar

Praktycznie tylko w przypadku wnęk wykonywanych z rozmysłem można myśleć o kupnie gotowej szafy do zabudowy. Niemal zawsze potrzebne okazują się szafy wnękowe na wymiar. Można je zamówić albo u stolarza, albo w salonie meblowym. Zaletą tej koncepcji jest to, że można zamówić szafę idealnie odpowiadającą potrzebom mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o ilość i rozmieszczenie półek oraz drążków na ubrania. Dodatkowo producent (np. ten – szafy wnękowe na wymiar Kraków) oferuje dowolny wybór frontów meblowych (np. pełnych lub też z lustrami).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.