Elastyczność wykorzystania drewna daje prawie nieograniczony wachlarz możliwości, w kształtowanie i tworzeniu okien jak i drzwi. Dzięki temu można w sposób bardzo dokładnie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty fasad domów.
To wszystko prowadzi do uatrakcyjnienia wizualnego budynku, a ponadto zapewnia perfekcyjną, która dodaje znacznej wartości do budynku.
Produkowane obecnie okna drewniane są zupełnie innymi produktami niż te, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś okna drewniane produkowano z litego drewna, które po pewnym czasie się wypaczało. Trudno było je wówczas domknąć i przez powstałe szczeliny dmuchał wiatr. Obecnie drewniane ramy klei się warstwowo lub kawałki drewna łączy na mikrowczepy, co zapobiega ich wypaczaniu się. Dzięki takiej produkcji ram drewnianych eliminuje się bowiem anatomiczne wady drewna, czyli sęki czy skręty włókien.
Produkcja nowoczesnych powłoki systemów konserwacja okien drewnianych i drzwi jest szybkie i proste. Co prawda okna drewniane trzeba od czasu do czasu konserwować, to znaczy pokrywać nową farbą lub impregnatem, ale za to są one bardzo trwałe (trwałość okien drewnianych szacuje się na 50-80 lat pod warunkiem odpowiedniej konserwacji). Poza tym, można obecnie znaleźć firmy produkujące okna drewniane, które wraz z gwarancją oferują cały pakiet serwisowania, obejmujący też ich okresową konserwację.
Jakie okna drewniane mają wady?
Jako wadę okien drewnianych wymienia się ich cenę – są one droższe niż okna z PCV. Ponadto wymagają systematycznej konserwacji, pod wpływem wilgoci mogą zmieniać nieco swoje wymiary, są też podatne na uszkodzenia w trakcie transportu, zanim więc zostaną zamontowane warto uważnie się przyjrzeć oknom drewnianym.
Komentarze