15 gaf popełnianych w mowie ciała podczas rozmów i negocjacji.

Wszyscy piszą poradniki, dlatego tym razem ja też postaram się krótko i poglądowo. Są wakacje, więc może czas nie najlepszy na ważne rozmowy zawodowe i negocjacje. Mam jednak kilka cennych wskazówek, które mogą przydać się w najbliższej przyszłości. Pamiętajmy, że podczas rozmowy jesteśmy obserwowani przez rozmówcę i czasem nawet mały gest może spowodować, że zostaniemy odebrani nie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Poniżej kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę i co kontrolować podczas takiej, ważnej rozmowy:

  • Odchylanie się do tyłu podczas rozmowy – Twój rozmówca może odebrać cię jako leniwego lub aroganckiego.
  •  Zbytnie nachylanie się do przodu – możesz wydawać się agresywny, gdy stoisz zbyt blisko i naruszasz sferę osobistą rozmówcy. Staraj się dążyć do neutralnej pozycji.
  • Rezygnowanie z kontaktu wzrokowego zbyt szybko – może sprawić, że wydasz się nierzetelny lub zbyt nerwowy. Utrzymuj kontakt wzrokowy dłuższą chwilę, zwłaszcza podczas uzgadniania ważnych tematów.
  • Zbyt częste potakujące kiwanie głową – może spowodować, że będziesz wyglądał jak kiwający głową piesek samochodowy! Nawet, jeśli zgadzasz się z tym, co zostało powiedziane, skiń głową raz i to wystarczy, aby pokazać, że zgadzasz się z rozmówcą.
  • Intensywna gestykulacja i wymachiwanie rękoma – możesz zostać odebrany jako osoba zbyt agresywna i narzucająca się.
  • Skrzyżowane ręce na klatce piersiowej – sprawią, że ​​wyglądasz jakbyś się bronił, zwłaszcza jeśli odpowiadasz właśnie na pytania. Staraj się trzymać ręce po właściwych dla nich stronach tułowia.
  • Niespokojne kręcenie się na swoim miejscu – natychmiast pokazuje, że jesteś nerwowy i zaniepokojony. Unikaj tego za wszelką cenę.
  • Trzymanie rąk za plecami (lub w kieszeni) – może spowodować, że zostaniesz odebrany jako człowiek mało elastyczny i coś ukrywający.
  • Rozglądanie się i patrzenie do góry – dla Twojego rozmówcy będzie oczywiste, że się nudzisz i lekceważysz go, a być może także nie mówisz prawdy.

 Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są wszystkie gafy popełniane w mowie ciała podczas ważnych negocjacji, czy też spotkań, zapraszam na mój blog: http://www.alinastasiak.blogspot.com/2014/07/15-gaf-popenianych-w-mowie-ciaa-na.html

Malina

Jestem wieloletnim praktykiem zawodowym i doradcą w zakresie public relations i budowania wizerunku. Pasjonują mnie ludzie i możliwości porozumiewania się, jakie istnieją między nimi. Moją prywatną misją jest edukowanie i uświadamianie znaczenia, jakie ma kreowanie skutecznego wizerunku oraz komunikowanie się z otoczeniem, zarówno dla osób (nie tylko publicznych) i firm, jak i miejsc. Zgłębiam wiedzę w zakresie public relations, komunikowania, budowania wizerunku, mowy ciała i marketingu politycznego. Moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe oraz wieloletnia praca w środowiskach biznesowych, dały mi możliwość sprawdzenia i wykorzystania wielu tych narzędzi w praktyce. To naprawdę działa!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.