Aktywnie, lecz bez zmeczenia

kręgielnia

Chciałbyś znaleźć sport lub znaleźć jakieś ciekawe hobby, jednak nie lubisz zbytnio się przemęczać? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, jest co najmniej kilka różnych sportów i gier, które można uprawiać i nie będziesz miał po nich całej mokrej koszulki. Jeżeli chcesz poznać kilka z nich, czytaj dalej ten artykuł.

Bilard

Bardzo przyjemnym zajęciem, przy którym można spędzać czas razem ze znajomymi, jest bilard. Bilard jest grą, która polega na wbijaniu kul do łuz na specjalnym do tego celu przygotowanym stole. Do wbijania bill używa się specjalnych kijów bilardowych. Istnieje wiele wariantów tej gry, najpopularniejszy zakłada jednak grę dwóch osób. Zadaniem jednej jest wbicie wszystkich swoich bil, zanim zrobi to przeciwnik. Trzeba jednak uważać, żeby nie wbijać do łuzy czarnej bili z numerem 8. Ta bila powinna zostać wepchnięta do dziury jako ostatnia, jeżeli zrobimy to wcześniej, przegramy.

Kręgle

Coraz częściej odwiedzanym w Polsce miejscem jest również kręgielnia. Pokochaliśmy zbijanie pionów przy pomocy dużych ciężkich kul. W każdym mieście kręgielnia nie może narzekać na brak klientów, każdy bardzo chętnie przychodzi grać w tę grę ze znajomymi. Jeżeli więc nie chce Ci się biegać lub chodzić na siłownie, warto pomyśleć właśnie o tego typu zajęciu.

Rzutki

Inną bardzo popularna gra, przy której specjalnie się nie spocimy, jest gra w rzutki. Polega ona na rzucaniu rzutkami do tarczy, na której umieszczone są różne obszary, a każdy z nich jest inaczej punktowany. W grze jak nietrudno się domyślić naszym zadaniem jest zebranie większej ilości punktów niż nasz przeciwnik.

Szachy

Gra, przy której fizycznie raczej się nie zmęczymy, jednak wymaga bardzo dużego wysiłku intelektualnego. Ta klasyczna gra zawsze liczyła sobie sporą rzeszę fanów. Jeżeli zawsze lubiłeś myśleć logicznie i opracowywać różnego rodzaju strategie, ta gra na pewno przypadnie Ci do gustu.
Oczywiście to tylko garstka sportów i gier, jakie można uprawiać, a przy tym prawie w ogóle się nie zmęczyć przynajmniej psychicznie. Koniecznie wybierz jedną z nich i zacznij ją trenować sememu lub ze znajomymi. Pamiętaj także o tym, by dobrze się przy tym bawić.

Czytaj więcej na: kręgielnia Niepołomice

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.